Uczniowie naszej szkoły odkrywcami skarbów Bielawy!

20170518_131634

18.05.2017 w Ekologicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Bielawie odbył się konkurs ,,Odkrywca skarbów Bielawy”, ,,Odkrywca uroków Bielawy”. Najlepszym przewodnikiem po naszym mieście okazał się uczeń naszej szkoły, Tomasz Ratyna, zdobywca I miejsca. Wielkie gratulacje należą się także Nikoli Markowskiej, zdobywczyni III miejsca, za wykazanie się umiejętnościami informatycznymi i  multimedialnymi w wykonaniu prezentacji o Bielawie. Dziękujemy pani Barbarze Boczuli oraz panu Danielowi Frydrychowi za rzetelne przygotowanie uczniów. Gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów!

Święto Rodziny

20170518_163442

Uczniowie klas II naszej szkoły postanowili uczcić zbliżające się święta: Mamy oraz Taty i 18 maja  zorganizowali dla rodziców prezentację swoich umiejętności, którą zatytułowali ,,To już potrafię”.
 Na uroczystość zaprosili rodziców oraz  dyrektor  szkoły p. Elżbietę Niemczyk oraz wicedyrektorów: p. Monikę Stachowską i p. Arkadiusza Piaseckiego. Drugoklasiści popisywali się swoimi umiejętnościami zdobytymi podczas lekcji oraz zajęć pozalekcyjnych. Nie zabrakło wierszy, piosenek, baletu oraz zumby. Uczniowie klasy II c, piosenką ,,Taniec sprzątaniec”, udowodnili rodzicom, że nie zawsze są bałaganiarzami. Klasa II a zaprosiła wszystkich na wycieczkę do zoo,  a piosenką ,,Bo rodzina” przypomniała zebranym, że rodzina jest najważniejsza. Uczniowie klasy II b z kolei obiecali rodzicom pomoc w kuchni i przygotowali wspaniałą ,,Zupę jarzynową”.  W podróż Mucholotem do Krakowa zaprosiła wszystkich II d. Tam, z  przyszłymi muzykami i badaczami przyrody z II e, goście poszukiwali wiosny. Na scenie nie zabrakło również ,,Zapracowanego Lenia” z II d. Piosenka finałowa pt. ,,Ogrody” należała do wszystkich drugoklasistów i była zadedykowana najważniejszym gościom – RODZICOM.

,,Jak rozweselić Ziemię?”

20170518_102005

18 maja podsumowaliśmy nasze działania związane z kolejną już Dekadą Ekologiczną, którą zorganizowała i przygotowała p. Beata Szozda. W tym roku uczniowie klas młodszych mieli za zadanie rozweselić naszą planetę, Ziemię. Zadaniem każdej klasy było przygotować pracę z materiałów ekologicznych przedstawiającą postać z wybranej bajki. Pomysłowe prace zdobiły korytarz, tworząc piękną, bajkową galerię. Ponadto wszystkie zespoły klasowe wykonały duże, stojące, ekologiczne kwiaty. Te z kolei ukwieciły hol szkolny. Podczas apelu podsumowującego dekadę p. dyrektor Elżbieta Niemczyk i p. Beata Szozda  nagrodziły uczniów dyplomami i drobnymi upominkami. Na zakończenie klasa III c zaprosiła wszystkich na przedstawienie pt. ,,Jak rozweselić Ziemię?”, którego przesłanie brzmiało: ,,ŻYJ Z PRZYRODĄ W ZGODZIE!”. Wszyscy uczniowie obiecali dbać o swój dom, o swoją planetę- Ziemię.