Działania

01.10.2020

😀😀😀 ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU 😀😀😀

Corocznie Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest w pierwszy piątek października. Pierwsza uroczystość natomiast odbyła się 1.X.1999r. w Worcester w stanie Massachusetts.
❗️Uśmiech jest wyrazem szczęścia, przyjaźni oraz radości.❗️
Dlatego też Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza w piątek: UCZNIÓW, NAUCZYCIELI, DYREKCJĘ ORAZ WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW o obdarowanie uśmiechem każdego wchodzącego do szkoły i aby radosna minka pozostała z nami przez cały dzień 🙂🙂🙂
Do zabawy zaprasza Samorząd Uczniowski oraz opiekunowie: Joanna Goldmann, Elżbieta Pasternak i Dominika Rogacka.
 

 
30.09.2020
 
30 września z okazji „Dnia Chłopaka” Mały Samorząd Uczniowski zorganizował wśród dziewcząt klas 1-3 głosowanie na „Super Chłopca”🎉🎉🎉
Laureatami zostali:
🏆 Dominik Lis
🏆 Dominik Karliński
🏆 Szymon Gacek
🙂🙃🙂🙃🙂🙃🙂

30.09.2020


28.09.2020

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

PRZEWODNICZĄCY: Lara Rola

ZASTĘPCA: Filip Bajron

DRUGI ZASTĘPCA: Inez Idzikowska

⬆️ ROK SZKOLNY 2020/2021 ⬆️

26.02.2020

Dbajmy o nasze środowisko!

Tuż przed feriami uczniowie naszej szkoły zmotywowani przez Kacprów dwóch (naszych radnych z Młodzieżowej Rady Miasta)  zastanawiali się, jak zadbać o zdrowe środowisko – temat na czasie,  ale i bardzo potrzebny. 
Na tapecie pojawiła się przede wszystkim właściwa segregacja śmieci. Uczniowie wykonali plakaty promujące dbałość o środowisko, które można było oglądać w hallu naszej szkoły. 
A w czwartek, 6 lutego, każda klasa przyszła ubrana na wybrany kolor – miało to na celu wdrożenie nowego sposobu segregacji śmieci. Nie wiedzieć dlaczego, tego dnia królował kolor niebieski. Niektórzy uczniowie bardzo pomysłowo podeszli do naszej akcji. Brawo za oryginalność.
Opracowała I.W.


28.11.2019


28.11.2019

Nasi uczniowie w Młodzieżowej Radzie Miasta

W piątek, 22 listopada, w sali narad Urzędu Miejskiego w Bielawie po raz pierwszy od wielu lat odbyło się posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta.
Młodzi radni, a wśród nich nasi uczniowie –  Kacper Bujnowski i Kacper Kłonowski – wybrani zostali w drodze demokratycznych wyborów, spośród blisko 3000 uczniów w całym mieście. Ich zadaniem będzie m.in doradztwo burmistrzowi i radnym w kwestiach zwianych z podnoszeniem jakości życia młodych ludzi w Bielawie.


28.10.2019

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

PRZEWODNICZĄCY: Dawid Potyrała

ZASTĘPCA: Pola Chałupka

DRUGI ZASTĘPCA: Anna Starzyńska


20.10.2019

Młodzieżowa Rada Miasta

Okręgowa Młodzieżowa Komisja Wyborcza Nr 1 z siedzibą w Szkole Podstawowej Nr 4,  ul. Waryńskiego 50, ul. Ludowa 11, podaje do publicznej wiadomości informacje o zgłoszonych kandydatach na Radnych do Młodzieżowej Rady Miasta Bielawa w wyborach zarządzonych na dzień 6 listopada 2019 r.

Kandydaci z naszej szkoły to: Kacper Bujnowski, kl. 8a i Kacper Kłonowski, kl. 8c


08.10.2019

Kandydaci do SU w roku szkolnym 2019/2020

  1. Bianka Pala
  2. Ewa Stopa
  3. Ola Mirecka
  4. Anna Grzegorzak
  5. Pola Chałupka
  6. Mateusz Kamieniecki
  7. Filip Bajron
  8. Amelia Bajk
  9. Anna Starzyńska
  10. Dawid Potyrała

15.09.2019

Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole

Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.

W tym roku również nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczyła w tym święcie. Została oznaczona na internetowej mapie na 90. pozycji: https://kropka-dot.blogspot.com/2019/09/zakropkowana-mapa-2019.html#comment-form 

KLIKNIJ po WIĘCEJ —> TUTAJ

⬆️ ROK SZKOLNY 2019/2020 ⬆️


21.03.2019

BYŁO GŁOŚNO, BYŁO RADOŚNIE, BYŁA ZABAWA

Tradycyjnie jak co roku w naszej szkole 21 marca witaliśmy kalendarzową wiosnę. Z tej okazji wszystkie klasy starsze 4-8 wykonały przepiękne plakaty z motywem wiosennym oraz układały hasła tematyczne, które przyozdobiły korytarze szkoły. Nie obyło się bez pokazu przebranych za Wiosnę, wspólnego śpiewania wiosennych piosenek, quizu oraz wyciągania przysłów z kapelusza, oczywiście też wiosennych. Było głośno , było radośnie, była zabawa …

Zdjęcia w Galerii.

4.12.2018

PACHNĄCO, SŁODKO, GOFROWO…

Tak właśnie było w naszej szkole we wtorek, 4 grudnia, ponieważ w tym roku Mikołaj postanowił obdarować uczniów i nauczycieli naszej szkoły własnoręcznie upieczonymi i udekorowanymi goframi. Pomocnicy św. Mikołaja uwijali się jak w ukropie, a chętnych na gofry nie ubywało.

                            

 

1.12.2018

ŚWIĄTECZNY KONKURS SAMORZĄDU

24.11.2018

Dyskoteka andrzejkowa za nami!

22 listopada mieliśmy okazję pobawić się w szkole przy głośnej muzyce. Tańce i pląsy zagościły w szkolnej stołówce. Znane polskie i zagraniczne hity zabawiały społeczność uczniowską. Niektórzy przyszli przebrani za postacie bajkowe i filmowe. Na parkiecie pojawiły się elfy, wróżki i księżniczki.
Można też było skorzystać z bufetu, który serwował pyssssssszne tosty i zimne napoje. Wszyscy bawili się wyśmienicie :).

Zdjęcia w Galerii.

17.10.2018

Mamy Samorząd Uczniowski!

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbyły się wybory do SU. Wybrani uczniowie (nie kandydaci) z różnych klas chodzili po szkole z urną wyborczą i zbierali głosy od uczniów, następnie głosy zostały policzone. Łącznie swój głos oddało 285 uczniów klas IV-VIII i kl. III gimnazjum, z tego 2 głosy były nieważne. Najwięcej głosów, bo aż 80 zebrała Nikola Kiszycka – uczennica klasy III gimnazjum, która została przewodniczącą. Z 40 głosami zastępcą została Amelia Ubych – ucz. kl. VIIIc. Ponadto ze względu na uzyskane głosy w skład Rady SU weszli następujący uczniowie: Natalia Mucha – uczennica kl. VI a, Filip Bajron – ucz. kl. Va i Anna Grzegorzak – uczennica Kl. IVa. Gratulujemy i życzymy udanej współpracy.

11.06.2018

Sprawozdanie z działalności Samorządu Uczniowskiego
w roku szkolnym 2017/2018

W skład Samorząd Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum w Bielawie wchodzą: Barbara Sieradzka, Hanna Sumera, Amelia Ubych, Natalia Mucha, Filip Bajron Filip, Mucha Bartossz,, Weigelt Szymon.

Opiekunami samorządu są: Marta Jończy, Agnieszka Wojciechowska.

Oto co udało nam się zrealizować w I semestrze:
Wrzesień:
– Wybory Samorządu Uczniowskiego
– Dzień Chłopaka – przygotowanie przez dziewczęta życzeń dla swoich kolegów (nagranie filmików)

Październik:
– Światowy Dzień Uśmiechu – obdarowanie każdego ucznia w szkole naklejką z uśmiechem 🙂
– Dzień edukacji Narodowej – życzenia dla nauczycieli oraz upominki

Listopad:
– Organizacja dyskoteki andrzejkowej

Grudzień:
– Mikołaj- akcja czapki mikołajkowe
– Konkurs klasowy na najciekawszą i największą kartkę świąteczną

Styczeń:
– Organizacja licytacji w szkole na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
– Międzynarodowy Dzień Koszuli

Oto co udało nam się zrealizować w II semestrze:
Luty:
– Organizacja dyskoteki karnawałowo –walentynkowej
– Poczta Walentynowa
Marzec:
– Dzień Kobiet – przygotowanie przez chłopców życzeń dla swoich koleżanek (nagranie filmików)
– Dzień Wiosny – rymowanki, wierszyki, plakaty i przebrania na Dzień Wiosny- wspólna zabawa na sali gimnastycznej
Kwiecień:
– Obchody Światowego Dnia Ziemi – wszyscy ubrani na zielono
Maj:
– Akcenty na gazetce ściennej poświęcone Konstytucji 3 Maja oraz Dniu Matki
Czerwiec:
– Wspólne przygotowanie plakatów z odrysowaniem rąk i wpisaniem dziecięcych marzeń

Ponadto:
Członkowie SU przygotowują regularnie gazetki tematyczne na korytarzu szkolnym.

Wszelkie działania miały na celu uatrakcyjnienie życia szkolnego, zagospodarowanie uczniom czasu wolnego oraz zwrócenie uwagi na potrzeby innych osób.

Zdjęcia  w Galerii.

Opiekunowie SU:
Marta Jończy
Agnieszka Wojciechowska

26.03.2018

Na Ludowej – wiosna na ludowo!!

Nasza szkoła przeganiała zimę złą! Dzieci w klasach wykonały MARZANNY, po czym wybrały się z nimi na spacer w poszukiwaniu utesknionej wiosny. Mijając zaspy śniegu, jedynie w promieniach słońca znajdowaliśmy obietnicę jej nadejścia. Pomimo uporu zimy, nie traciliśmy nadziei na przyjście królowej wiosny. Tematycznymi piosenkami oraz wykonaniem świąteczno – wiosennej wystawy z pracami dzieci, zachęcaliśmy wiosnę do rychłego przyjścia. Życząc wszystkim Wesołych Świąt, pozdrawiamy słonecznie. Mały Samorząd Uczniowski oraz nauczyciele ze szkoły przy ul. Ludowej.

Opiekun Małego Samorządu: A. Checinska-Witczak

Zdjęcia w Galerii.

13.03.2018

W małej czwórce uroczyście obchodzono Dzień Kobiet. Uczniowie spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie wybrano Najsympatyczniejsze kobietki z każdej klasy i uroczyście wręczono im szarfy i słodkie nagrody. Chłopcy zaśpiewali sto lat, podkreślając znaczenie wyrażania szacunku dla kobiet małych i dużych. Cudowną oprawę muzyczną zapewniła nam pani Katarzyna Jankowska. Panowie w swoich klasach na różne pomysłowe sposoby postanowili uczcić ten dzień. W klasie II B dzieci zrobiły przyjęcie ze zdrową żywnością. Przygotowały wspólnie wszystkie produkty i wykonały ozdobne, zdrowe kanapki. Uczta została skomentowana słowami, że było to … najwspanialsze śniadanie świata.

Opiekun Małego Samorządu – A. Chęcińska – Witczak

Zdjęcia w Galerii.

14.02.2018

 

Mały Samorządzik na Walentynki zorganizował Pocztę Walentynkową. Nasze dzielne listonoszki prężnie roznosiły liściki, serduszka.

 

 

 

 

 

 

5.03.2017 r. Samorząd Uczniowski ogłosił wyniki konkursu walentynkowego.
Prace były niezwykle pomysłowe, wykonane techniką mieszaną.
I miejsce Anna Hendzel – klasa 1 a
II miejsce Wiktoria Kowalska – klasa 4c
III miejsce Weronika Bielak – klasa 4 a

Kuba Wróbel z klasy V b – Misterem Szkoły.

Kandydaci ze wszystkich klas wykazali się inteligencją, znajomością lektur szkolnych, no i oczywiście sprawnością fizyczną. Rywalizacja była zażarta. Szczególnie ciekawa konkurencja dotyczyła spraw typowo kobiecych. O zwycięstwie przeważyły pytania o makijaż, a także umiejętność zachowania się w sytuacjach trudnych, stresowych.
Kandydaci pokazali, że są już młodymi dżentelmenami i ku uciesze dziewczyn potrafią przy tym wykonać niemalże akrobatyczne ćwiczenia.
Serdecznie gratulujemy Misterowi i dziękujemy wszystkim uczestnikom.

bez-nazwy

 

Mały Samorządzik Uczniowski 2016/17

Rozwijanie aktywności i samorządności jest jedną z ważniejszych spraw w procesie wychowania. To przez takie działania rozbudza się inicjatywę uczniów, ich samodzielność. Dlatego na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie prężnie działa Mały Samorządzik Uczniowski. Praca MSU dotyczy pewnych kręgów tematycznych systematycznie rozwijanych i realizowanych w procesie dydaktyczno–wychowawczym. Prezentowany program jest zgodny ze statutem szkoły i dostosowany do oczekiwań uczniów, nauczycieli i wychowawców.

MAŁY SAMORZĄDZIK UCZNIOWSKI DZIAŁA W NASTĘPUJĄCYCH OBSZARACH:

  • DZIAŁALNOŚĆ STATUTOWA, do której należy: poznawanie i uzupełnianie wiadomości o szkolnych dokumentach, informowanie społeczności szkolnej o działaniach organu poprzez prowadzenie gazetki ściennej i umieszczanie informacji na stronie internetowej szkoły, współpraca z dyrekcją i gronem pedagogicznym, diagnozowanie potrzeb, sporządzanie sprawozdań i tworzenie prezentacji multimedialnych o działalności SU w danym roku, organizacja wyborów przedstawicieli organu, przeprowadzenie wyborów Rzecznika Praw Uczniów, popularyzowanie wiedzy o prawach dziecka;
  • DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA, która objawia się m. in. poprzez: zbiórkę nakrętek, realizację projektu pn. „Październik – miesiącem dobroci dla zwierząt”, w czasie, której pozyskujemy dary i pieniądze dla schroniska ,,Azyl” w Dzierżoniowie, udział w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz włączenie się do akcji „Góra Grosza”.
  • DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNO-OŚWIATOWA ma na celu uatrakcyjnianie uczniom czasu pozalekcyjnego, poprzez organizowanie bali i dyskotek okolicznościowych, w tym m. in. z okazji Dzień Chłopaka, zabaw karnawałowych, Walentynek, Dnia św. Patryka, propagowanie wartości i tradycji kultury polskiej, poprzez organizację apeli okolicznościowych, a nade wszystko organizowanie okolicznościowych konkursów plastycznych i przedmiotowych oraz akcji, tj.: „Mikołajki”, Walentynki, „Dzień Nauczyciela” i projektów UNICEF, które mają uatrakcyjnić życie szkolne i poszerzyć wiedzę uczniów.

 ZADANIEM OPIEKUNA MAŁEGO SAMORZĄDZIKU UCZNIOWSKIEGO JEST:

  • Czuwanie nad całokształtem prac Małego Samorządziku Uczniowskiego,
  • Pośredniczenie między uczniami a nauczycielami oraz rodzicami,
  • Doradzanie i wspomaganie inicjatyw uczniowskich.

EFEKTEM DZIAŁAŃ PRZEDSTAWICIELI MAŁEGO SAMORZĄDZIKU UCZNIOWSKIEGO NASZEJ SZKOŁY JEST:

  • Wzrost aktywizacji i uspołecznienia uczniów oraz wdrożenie ich do samodzielności poprzez rozwój samorządności,  kształtowanie postaw prospołecznych, obywatelskich i patriotycznych,  poszerzenie znajomości Praw Człowieka, Dziecka i Ucznia,
  • Wypracowanie schematu działań, który z powodzeniem można corocznie powtarzać, wypełniając go pomysłami i działaniami wynikającymi z oczekiwań dzieci i potrzeb szkoły,
  • Pielęgnowanie tradycji szkolnej i ceremoniału,
  • Reprezentowanie interesów młodzieży szkolnej  wobec Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i organów (podmiotów) pozaszkolnych,
  • Stwarzanie możliwości rozwijania demokratycznych form współżycia, współdziałania uczniów i przyjmowania współodpowiedzialności za jednostki i grupy oraz wzrost umiejętności pracy w zespole i komunikacji interpersonalnej,
  • Wzrost empatii – podejmowanie konkretnych działań na rzecz osób będących w szczególnie trudnej sytuacji i na rzecz zwierząt.

PLAN PRACY MAŁEGO SAMORZĄDZIKU SZKOLNEGO NA ROK 2016/2017

  • Prowadzenie gazetki Małego Samorządziku Uczniowskiego i dbanie o jej estetykę; wywieszanie aktualnych informacji o pracy Małego Samorządziku Uczniowskiego oraz przygotowywanie gazetki związanej z obowiązującą w danym czasie tematyką;
  • Ustne informowanie społeczności szkolnej o akcjach organizacji;
  • Całoroczna zbiórka nakrętek
  • Spotkania Rady Małego Samorządziku Uczniowskiego z opiekunem;
  • Aktualizacja informacji o działalności MSU na stronie internetowej szkoły;
  • Współpraca z fundacjami organizującymi akcje  charytatywne;
  • Współudział w uroczystościach szkolnych 
  • Działania wynikające z aktualnej sytuacji.

Wrzesień

  • Wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego
  •  Opracowanie planu pracy na rok szkolny 2016/2017
  • Ustalenie form przekazywania informacji
  •  Dzień chłopaka – życzenia dla chłopców, imprezy klasowe, wybór „Dżentelmena klasowego”

Październik

  • Dzień Nauczyciela:

– Życzenia dla nauczycieli

– Konkurs plastyczny i wystawa prac – „Portrety pracowników naszej szkoły”.

  • Akcja ,,Październik – miesiącem dobroci dla zwierząt” – zbiórka żywności, kocy itp. dla zwierząt ze schroniska Azyl w Dzierżoniowie.

Listopad

  • Włączenie się do innych akcji humanitarnych i charytatywnych.
  • Światowy Dzień Pluszowego Misia (26 listopada).

Grudzień

  • Najpiękniejszy list do Mikołaja – konkurs.
  • Mikołajkowe spotkania.
  • Wystawa prac plastycznych pt. „Mikołajowa skarpeta”.
  • Wigilia – uroczystości klasowe.
  • Życzenia świąteczne.

Styczeń

  • Życzenia dla dziadków.
  • Dzień Kubusia Puchatka (16 stycznia).
  • Współudział w zorganizowaniu szkolnej zabawy karnawał
  • Akcja „Bezpieczne ferie”.

Luty

  • Walentynkowa poczta życzliwości.
  • „Walentynkowa kartka”– konkurs plastyczny.

Marzec

  • Życzenia z okazji Dnia Kobiet.
  • Wybór ,,Najsympatyczniejszej Małej Kobietki”.
  • Powitanie wiosny na wesoło i kolorowo.

Kwiecień

  • Życzenia świą
  • Tradycje wielkanocne –konkurs plastyczny.

Maj

  • Dzień Matki – uroczystości klasowe.
  • „Moja mama i ja” – wystawa prac.
  • * Dzień dobrych manier (19 maja).

Czerwiec

  • Dzień dziecka.

Opracowała Alina Gładysz, opiekun MSU

SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2016/2017
W Szkole Podstawowej nr 4 w Bielawie działa Samorząd Uczniowski.
SAMORZĄD UCZNIOWSKI DZIAŁA W NASTĘPUJĄCYCH OBSZARACH:
DZIAŁALNOŚĆ STATUTOWA – informowanie społeczności szkolnej o działaniach w szkole poprzez prowadzenie gazetki ściennej i umieszczanie informacji na stronie internetowej szkoły, współpraca
z dyrekcją i gronem pedagogicznym, diagnozowanie potrzeb uczniów.
DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA – objawia się m. in. poprzez: zbiórkę pieniędzy i darów na różne cele.
DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNO-OŚWIATOWA – ma na celu uatrakcyjnianie uczniom czasu pozalekcyjnego, poprzez organizowanie bali i dyskotek, imprez okolicznościowych, propagowanie wartości i tradycji kultury polskiej, poprzez organizację apeli okolicznościowych. Organizowanie okolicznościowych konkursów plastycznych i przedmiotowych, które mają uatrakcyjnić życie szkolne i poszerzyć wiedzę uczniów.

ZADANIEM OPIEKUNA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO JEST:
o czuwanie nad całokształtem prac Samorządu Uczniowskiego,
o pośredniczenie między uczniami a nauczycielami oraz rodzicami,
o doradzanie i wspomaganie inicjatyw uczniowskich.

EFEKTEM DZIAŁAŃ PRZEDSTAWICIELI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NASZEJ SZKOŁY JEST:
o wzrost aktywizacji i uspołecznienia uczniów oraz wdrożenie ich do samodzielności poprzez rozwój samorządności, kształtowanie postaw prospołecznych, obywatelskich i patriotycznych, poszerzenie znajomości Praw Człowieka, Dziecka i Ucznia,
o wypracowanie schematu działań, który z powodzeniem można corocznie powtarzać, wypełniając go pomysłami i działaniami wynikającymi z oczekiwań dzieci i potrzeb szkoły,
o pielęgnowanie tradycji szkolnej i ceremoniału,
o reprezentowanie interesów młodzieży szkolnej wobec Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i organów (podmiotów) pozaszkolnych,
o stwarzanie możliwości rozwijania demokratycznych form współżycia, współdziałania uczniów i przyjmowania współodpowiedzialności za jednostki i grupy oraz wzrost umiejętności pracy w zespole i komunikacji interpersonalnej,
o wzrost empatii – podejmowanie konkretnych działań na rzecz osób będących w szczególnie trudnej sytuacji i na rzecz zwierząt.
ZARZĄD PRZEDSTAWICIELI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
Tomasz Ratyna, kl. VI b – przewodniczący Rady Samorządu Uczniowskiego,
Malwina Ubych, kl. IV b – z-ca przewodniczącego Rady Samorządu Uczniowskiego,
Weronika Furcoń, kl. V a – skarbnik Samorządu Uczniowskiego,
OPIEKUNOWIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:
Sylwia Czyżewska, Marta Jończy

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
AKCJE STAŁE:
o prowadzenie gabloty Samorządu Uczniowskiego i dbanie o jej estetykę; wywieszanie aktualnych informacji o pracy Samorządu Uczniowskiego oraz przygotowywanie gazetki związanej z obowiązującą w danym czasie tematyką;
o ustne informowanie społeczności szkolnej o akcjach organizacji;
o całoroczna akcja pn. „Szczęśliwy Numerek”;
o spotkania Rady Samorządu Uczniowskiego z opiekunem;
o współpraca z Radą Rodziców naszej szkoły;
o aktualizacja informacji o działalności Samorządu Uczniowskiego na stronie internetowej szkoły;
o współpraca z fundacjami organizującymi akcje charytatywne;
o udział w uroczystościach szkolnych
o działania wynikające z aktualnej sytuacji.
I SEMESTR
Wrzesień
o Organizacja kampanii wyborczej, wyborów do Samorządu Uczniowskiego – samorządy klasowe 4–6, wychowawcy i opiekun SU.
o Wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego.
o Stworzenie planu pracy SU, zaopiniowanie planu wychowawczo–profilaktycznego szkoły, aktualizacja regulaminu SU.
o Rozpoczęcie całorocznej akcji pn. „Szczęśliwy numerek”.
o Zagospodarowanie i aktualizacja gabloty SU.
o Obchody Dnia Chłopaka, wręczenie upominków dla chłopców i Panów
o Wybory Mistera Szkoły 2016/2017
Październik
o Dzień Edukacji Narodowej – wykonanie i wręczenie upominków pracownikom szkoły.
o Obchody Międzynarodowego Dnia Muzyki i prelekcje.
Listopad
o Zbiórka karmy dla zwierząt w ramach akcji „Listopad – miesiącem dobroci dla zwierząt”.
o Wizyta wybranych członków Samorządu Uczniowskiego i rodziców z Rady Rodziców w dzierżoniowskim schronisku dla zwierząt w celu przekazania zebranej karmy.
o Narodowe Święto Niepodległości – poszukujemy świadków historii, udział w apelu,
o Andrzejki – dyskoteka szkolna;
Grudzień
o Mikołajki – konkurs na najpiękniejszą czapkę mikołajkową, upominek dla każdego ucznia i pracownika naszej szkoły – akcja współpracy z Radą Rodziców.
o Boże Narodzenie – wręczenie podarunków pracownikom szkoły; przygotowanie plakatu świątecznego z życzeniami dla Rady Pedagogicznej i dla uczniów naszej szkoły.
Styczeń
o Akcja charytatywna WOŚP.
o Sporządzenie sprawozdania z pracy Samorządu Uczniowskiego za I semestr w roku szkolnym 2016/2017.
SEMESTR II
Luty
o Dyskoteka Walentynowo – Karnawałowa; wszyscy się przebierają.
o Akcja Walentynkowa – uczniowie przygotowują kartki i listy walentynkowe, następnie reprezentanci Samorządu przekazują je „Pocztą Walentynkową” wszystkim uczniom.
o Konkurs na najpiękniejszy plakat Walentynkowy
Marzec
o Przygotowanie plakatu z okazji Dnia Kobiet
o Dzień Kobiet – upominek dla Pań i dziewczyn naszej szkoły.
o Obchody Dnia Wiosny – pokaz mody wiosennej, układanie rymowanek, tworzenie wiosennych plakatów, wspólne śpiewanie piosenek Marka Grechuty i Skaldów, grillowanie na terenie szkoły
Kwiecień
o Wielkanoc – kartka dla nauczycieli i pracowników szkoły.
o Zainicjowanie akcji pn. „Wakacyjna oś czasu” – informowanie uczniów o ilości dni w szkole, które zostały do końca roku szkolnego.
o Obchody Dnia Ziemi – ubieramy się na zielono; wykonanie gazetki okolicznościowej.
o Udział w apelu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-Maja.
o Obchody ,,Światowego Dnia Zdrowia”- prezentacje, prelekcje.
Maj
o Wybory Miss Szkoły 2017.
o Kolorowy zawrót głowy – ubieramy się w kolory tęczy;
o „Międzynarodowy Dzień Tańca”.
Czerwiec
o Zabawa na zakończenie roku szkolnego.
o Podsumowanie pracy Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2016/2017.
o Przygotowanie wniosków do realizacji w przyszłym roku szkolnym.
o Sporządzenie sprawozdania z pracy Samorządu Uczniowskiego za II semestr w roku szkolnym 2016/2017.
o Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017.

Mały Samorządzik Uczniowski               blackboard-28780__180
przy Szkole Podstawowej nr 4
z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie
ul. Ludowa 11

PLAN PRACY SAMORZĄDU

CELE:
1. Rozwijanie samorządności i aktywności na forum klasy i szkoły oraz poczucia odpowiedzialności za podejmowane decyzje.
2. Reprezentowanie ogółu uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie.
3. Współpraca Samorządu z uczniami oraz nauczycielami naszej szkoły.
4. Pobudzanie i aktywizowanie różnych form aktywności uczniów na rzecz wspomagania realizacji celów i zadań szkoły.
5. Rozwijanie zainteresowań twórczych z zakresu różnych dziedzin, promowanie talentów.
6. Zachęcanie uczniów do udziału w różnych konkursach.
7. Tworzenie warunków do rozwoju samodzielności.
8. Realizowanie zadań związanych z edukacją społeczną, regionalną, zdrowotną i ekologiczną.
9. Promowanie działań szkoły w środowisku lokalnym.
10. Zagwarantowanie uczniom przestrzegania praw wynikających ze Statutu Szkoły oraz innych aktów prawnych (Konwencja Praw Dziecka).
11. Nauka demokracji.
12. Przygotowanie uczniów z klas I – III do udziału w Samorządzie Uczniowskim w klasach IV – VI.
13. Dobra zabawa przynosząca korzyści społeczności uczniowskiej.

ZADANIA MAŁEGO SAMORZĄDZIKU UCZNIOWSKIEGO

WRZESIEŃ
• wybory do Małego Samorządziku Uczniowskiego,
• opracowanie planu pracy na rok szkolny 2015/2016,
• zagospodarowanie tablicy informacyjnej,
• powitanie jesieni „Witamy jesień na czerwono, żółto i brązowo”,
• Dzień Chłopaka:
 życzenia dla chłopców,
 konkurs na „super kolegę” 2015/2016.
PAŹDZIERNIK
• Dzień Uśmiechu (4 X):
 wykonanie przez uczniów uśmiechniętych buziek i przypięcie ich do ubrań
• Dzień Nauczyciela:
 życzenia dla nauczycieli,
 konkurs plastyczny „Portrety pracowników szkoły” – wystawa prac.
LISTOPAD
• obchody Dnia Pluszowego Misia (26 XI):
 przyniesienie do szkoły ulubionych pluszaków,
 czytanie w klasie fragmentów książek i opowiadań o misiach.
• Organizacja szkolnych andrzejek.
GRUDZIEŃ
• Mikołajki w naszej szkole – spotkanie z Mikołajem,
• wykonanie świątecznych kartek dla pracowników naszej szkoły,
• wigilie klasowe,
• powitanie zimy „Witamy zimę na biało i niebiesko”.
STYCZEŃ
• „Dzień Babci i Dziadka” – uroczystości klasowe,
• współudział w zorganizowaniu szkolnej zabawy karnawałowej
• akcja „Bezpieczne ferie”
LUTY
• Poczta Walentynkowa,
• „Walentynkowe serduszko” – konkurs plastyczny.
MARZEC
• życzenia z okazji Dnia Kobiet,
• konkurs na „Najsympatyczniejszą Małą Kobietkę” w klasach I – III.
KWIECIEŃ
• „Tradycje wielkanocne”:
 konkurs plastyczny, wystawa prac,
 życzenia dla nauczycieli i pracowników szkoły
• obchody Dnia Książki (23 IV) – gazetka z pracami wykonanymi przez uczniów na temat ulubionych książek.
MAJ
• „A mama cała w uśmiechu”:
 spotkania klasowe z okazji Dnia Matki,
 „Moja mama” – wystawa prac,
• Piknik wiosenny „Święto Szkoły” zawody, gry i zabawy sportowe.
CZERWIEC
• Dzień Dziecka.
• Powitanie lata „Witamy lato na wesoło i kolorowo”.

Opiekun Małego Samorządziku Szkolnego klas I – III przy ul. Ludowej 11
Barbara Saska

snowdrop-147871__180Dzień Wiosny przy ul. Ludowej

Jak co roku w naszej szkole uroczyście żegnaliśmy zimę i witaliśmy wiosnę.
Uczniowie przemaszerowali wokół szkoły z wykonanymi własnoręcznie pięknymi, kolorowymi Marzannami. Zgromadzeni przy ognisku śpiewali piosenki, recytowali wiersze i gromkimi okrzykami wywoływali wiosnę i przeganiali zimę.
Było dużo radości, śmiechu i zabawy.

opiekunowie Małego Samorządziku Uczniowskiego przy ul. Ludowej
p. Lucyna Więdłocha
p. Barbara Saska

 

scianyMAŁY SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2013/2014 swoją działalność rozpoczął Mały Samorząd Uczniowski. Spełnia on zadania dostosowane do potrzeb oraz specyfiki rozwojowej uczniów. Współpracuje z nauczycielami, poszczególnymi klasami, organizacjami szkolnymi i instytucjami pozaszkolnymi. Poprzez działalność w samorządzie uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczą się odpowiedzialności, aktywności, umiejętności współpracy w zespole, wrażliwości na potrzeby innych, angażują się w życie społeczne. Głównym celem działania MSU jest zintegrowanie uczniów klas młodszych wokół wspólnie zorganizowanych przedsięwzięć: imprez szkolnych, konkursów, akcji dobroczynnych, zbiórek charytatywnych, imprez okolicznościowych, itp.
W tym roku szkolnym opiekunami MSU są pani Renata Łuczyńska i pani Anna Janecka.
Wszystkich uczniów serdecznie zapraszamy do współpracy na rzecz Małego Samorządu Uczniowskiego oraz życzymy wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

Zarząd
Małego Samorządu Szkolnego:

Nikola Markowska kl. IIIb – przewodnicząca
Martyna Mirecka kl. IIIb – zastepca
Basia Sieradzka kl. IIIa – zastepca
Jagoda Siwik kl. IIIa
Dawid Frącek kl. IIb
Julia Żukowska kl. IIa
Ola Mrzygód kl. Ia
Ermelindo de Mercurio kl. Ib
Bartosz Wajda kl. Ib

[table “17” not found /]

scribbling-152216__180SAMORZĄD UCZNIOWSKI

„Z dziećmi powinno się przebywać razem, ale jednocześnie pozostawiać im swobodę; przychodzić z pomocą, ale pozwalać na samodzielne decyzje; łączyć w sobie stanowczość z wyrozumiałością; być sobą i umieć rezygnować z siebie.”
 Pino Pellegrino

W Szkole Podstawowej nr 4 w Bielawie działa Samorząd Uczniowski.
SAMORZĄD UCZNIOWSKI DZIAŁA W NASTĘPUJĄCYCH OBSZARACH:
DZIAŁALNOŚĆ STATUTOWA – informowanie społeczności szkolnej o działaniach w szkole poprzez prowadzenie gazetki ściennej i umieszczanie informacji na stronie internetowej szkoły, współpraca z dyrekcją i gronem pedagogicznym, diagnozowanie potrzeb uczniów.
DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA – objawia się m. in. poprzez: zbiórkę pieniędzy i darów na różne cele.
DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNO-OŚWIATOWA  ma na celu uatrakcyjnianie uczniom czasu pozalekcyjnego, poprzez organizowanie bali i dyskotek, imprez okolicznościowych, propagowanie wartości i tradycji kultury polskiej, poprzez organizację apeli okolicznościowych. Organizowanie okolicznościowych konkursów plastycznych i przedmiotowych, które mają uatrakcyjnić życie szkolne i poszerzyć wiedzę uczniów.
 
ZADANIEM OPIEKUNA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO JEST:

  • czuwanie nad całokształtem prac Samorządu Uczniowskiego,
  • pośredniczenie między uczniami a nauczycielami oraz rodzicami,
  • doradzanie i wspomaganie inicjatyw uczniowskich.
     

EFEKTEM DZIAŁAŃ PRZEDSTAWICIELI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NASZEJ SZKOŁY JEST:

  • wzrost aktywizacji i uspołecznienia uczniów oraz wdrożenie ich do samodzielności poprzez rozwój samorządności,  kształtowanie postaw prospołecznych, obywatelskich i patriotycznych,  poszerzenie znajomości Praw Człowieka, Dziecka i Ucznia,
  • wypracowanie schematu działań, który z powodzeniem można corocznie powtarzać, wypełniając go pomysłami i działaniami wynikającymi z oczekiwań dzieci i potrzeb szkoły,
  • pielęgnowanie tradycji szkolnej i ceremoniału,
  • reprezentowanie interesów młodzieży szkolnej  wobec Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i organów (podmiotów) pozaszkolnych,
  • stwarzanie możliwości rozwijania demokratycznych form współżycia, współdziałania uczniów i przyjmowania współodpowiedzialności za jednostki i grupy oraz wzrost umiejętności pracy w zespole i komunikacji interpersonalnej,
  • wzrost empatii – podejmowanie konkretnych działań na rzecz osób będących w szczególnie trudnej sytuacji i na rzecz zwierząt.

ZARZĄD PRZEDSTAWICIELI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
W ROKU SZKOLNYM 2015/20

Maja Czapla, kl. VI b – przewodnicząca Rady Samorządu Uczniowskiego,
Karolina Gruszczyńska, kl. VI b – z-ca przewodniczącej Rady Samorządu Uczniowskiego,
Damian Jaworski, kl. VI a – skarbnik Samorządu Uczniowskiego,

OPIEKUN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:
Sylwia Czyżewska

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
W ROKU SZKOLNYM 2015/2016 

AKCJE STAŁE:

  • prowadzenie gabloty Samorządu Uczniowskiego i dbanie o jej estetykę; wywieszanie aktualnych informacji o pracy Samorządu Uczniowskiego oraz przygotowywanie gazetki związanej z obowiązującą w danym czasie tematyką;
  • ustne informowanie społeczności szkolnej o akcjach organizacji;
  • całoroczna akcja pn. „Szczęśliwy Numerek”;
  • spotkania Rady Samorządu  Uczniowskiego z opiekunem;
  • współpraca z Radą Rodziców naszej szkoły;
  • aktualizacja informacji o działalności Samorządu  Uczniowskiego na stronie internetowej szkoły;
  • współpraca z fundacjami organizującymi akcje  charytatywne;
  • udział w uroczystościach szkolnych –
  • działania wynikające z aktualnej sytuacji.

I SEMESTR

Wrzesień

  • Organizacja kampanii wyborczej, wyborów do Samorządu Uczniowskiego – samorządy klasowe 4–6, wychowawcy i opiekun SU.
  • Wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego.
  • Stworzenie planu pracy SU, zaopiniowanie planu wychowawczo–profilaktycznego szkoły, aktualizacja regulaminu SU.
  • Rozpoczęcie całorocznej akcji pn. „Szczęśliwy numerek”.
  • Zagospodarowanie i aktualizacja gabloty SU.

Październik

  • Dzień Edukacji Narodowej – wykonanie i wręczenie upominków pracownikom szkoły.
  • Obchody  Międzynarodowego Dnia Muzyki i prelekcje.
  • Obchody ,, Dnia łasucha”.

Listopad

  • Zbiórka karmy dla zwierząt w ramach akcji „Listopad – miesiącem dobroci dla zwierząt”.
  • Wizyta wybranych członków Samorządu Uczniowskiego i rodziców z Rady Rodziców w dzierżoniowskim schronisku dla zwierząt w celu przekazania zebranej karmy.
  • Narodowe Święto Niepodległości – poszukujemy świadków historii, udział w apelu,
  • Andrzejki – dyskoteka szkolna;
  • Prezentacja i prelekcja z tematyki ,, Międzynarodowego Dnia Tolerancji”.

Grudzień

  • Mikołajki – konkurs na najpiękniejszą czapkę mikołajkową, upominek dla każdego ucznia i pracownika naszej szkoły – akcja współpracy z Radą Rodziców.
  • Boże Narodzenie – wręczenie podarunków pracownikom szkoły; przygotowanie plakatu świątecznego z życzeniami dla Rady Pedagogicznej i dla uczniów naszej szkoły.

Styczeń

  • Akcja charytatywna WOŚP.
  • Sporządzenie sprawozdania z pracy Samorządu Uczniowskiego za I semestr w roku szkolnym 2015/2016.

SEMESTR II

Luty

  • Słodki upominek w Tłusty czwartek – akcja we współpracy z Radą Rodziców.
  • Dyskoteka Walentynowa; ubieramy się na czerwono.
  • Wykonanie i sprzedaż kartek walentynkowych.
  • Akcja walentykowo – podarunkowa – ciasteczka serduszka dla wszystkich uczniów.

Marzec

  • Dzień Kobiet – upominek dla Pań i dziewczyn naszej szkoły.
  • Już pora do gimnazjum – spotkania klas VI naszej szkoły i ich rodziców z Samorządami Uczniowskimi ościennych Gimnazjów.
  • Międzynarodowy Dzień Poezji – szkolny konkurs recytatorski.

Kwiecień   

  • Wielkanoc – kartka dla nauczycieli i pracowników szkoły.
  • Zainicjowanie akcji pn. „Wakacyjna oś czasu” – informowanie uczniów o ilości dni w szkole, które zostały do końca roku szkolnego.
  • Obchody Dnia Ziemi –  ubieramy się na zielono; wykonanie gazetki okolicznościowej.
  • Udział w apelu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-Maja.
  • Obchody ,,Światowego Dnia Zdrowia”- prezentacje, prelekcje.

Maj

  • Wybory Miss i Mistera Szkoły 2016.
  • Kolorowy zawrót głowy – ubieramy się w kolory tęczy;
  • „Międzynarodowy Dzień Tańca”.

Czerwiec

  • Podsumowanie pracy Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2015/2016.
  • Przygotowanie wniosków do realizacji w przyszłym roku szkolnym.
  • Sporządzenie sprawozdania z pracy Samorządu Uczniowskiego za II semestr w roku szkolnym 2015/2016.
  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016.