Ola i Natalia – najlepsze z najlepszych!

9.05.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Westerplatte w Dzierżoniowie odbył się POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS CZWARTYCH „Najlepszy z najlepszych” – 2017
Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W I etapie uczestnicy rozwiązywali test jednokrotnego wyboru – 15 zadań. Podczas II etapu uczniowie ustnie odpowiadali na 5 pytań z różnych kategorii np.: liczby rzymskie, liczenie w pamięci czy liczby na co dzień – kalendarz, czas, jednostki długości i masy.
Naszą szkołę reprezentowały Aleksandra Mrzygłód i Natalia Mucha. Dziewczyny okazały się bezkonkurencyjne. Drużynowo wywalczyły I miejsce. Ponadto Aleksandra Mrzygłód zdobyła 2 miejsce indywidualnie. Gratulujemy!!!

Zdjęcia w Galerii.

„JAK ROZWESELIĆ ZIEMIĘ” w małej czwórce

Dnia 27 kwietnia w budynku przy ul. Ludowej 11 odbył się Szkolny Konkurs Ekologiczny w ramach Dekady Ekologicznej pod hasłem „JAK ROZWESELIĆ ZIEMIĘ”.
W konkursie brali udział wszyscy uczniowie klas I-III.
Wybrani uczniowie uczestniczyli w konkursie drużynowym. Rywalizacja polegała na wykonaniu 5 zadań. Za każde zadanie drużyny otrzymywały punkty. Zwyciężyła drużyna w składzie: Zuzanna Kropińska kl. III d, Sebastian Szeląg kl. III e, Natalia Madej kl. II e, Bartłomiej Wałęsa kl. II d, Oliwia Gabryszak kl. I b.
Wszyscy uczestnicy tego konkursu otrzymali odznaki „Przyjaciel przyrody”.
Pozostali uczniowie rywalizowali w konkursach indywidualnych. Były to testy i zadania z elementami rysunku. Spośród tych uczniów wyróżnieni zostali:
Sara Trepa kl. I b, Mateusz Zep kl. II d, Oliwia Tarasowska kl. II e, Adam Szopa kl. III d, Adrian Sadolewski kl. III d.
Dekadę Ekologiczną i Szkolny Konkurs Ekologiczny zorganizowały: p. Renata Dyszewska i p.Dorota Kukla.
Na apelu podsumowującym każda klasa otrzymała dyplom za udział w dekadzie – wykonanie prac plastycznych „Magiczny kwiat” oraz „Zaczarowany ogród”.

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.