JAK ZOSTAĆ MAŁYM RATOWNIKIEM

Nigdy nie wiadomo, kiedy zdarzy się wypadek lub inna sytuacja wymagająca natychmiastowej reakcji, Tylko jedna na pięć osób wie, jak w sytuacji zagrożenia życia przyjść drugiej z pomocą. Wielu ludzi w takiej chwili odczuwa lęk i nie wie, co dokładnie robić. Dzieci, choć małe, mają dużo śmiałości. Coraz częściej słyszymy o tragicznych wypadkach, kiedy to właśnie mali bohaterowie ratowali życie swoich najbliższych. Dlatego już od najmłodszych lat warto uczyć pierwszej, tzw. przedmedycznej pomocy, bo taka wiedza może się przydać w każdej chwili. Czytaj dalej

Spotkanie z pisarką w Miejskiej Bibliotece Publicznej

25 maja 2017 r w Bibliotece Miejskiej w Bielawie uczniowie klasy 3e uczestniczyli w spotkaniu z pisarką, panią Magdaleną Zarębską. Jest ona autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Inspiracje do pisania czerpie z życia codziennego. Na spotkaniu z uczniami przedstawiła historię swojego pisarskiego życia oraz ulubiony sposób na odpoczynek, jakim jest jazda konno. Dzieci zadawały szereg ciekawych pytań dotyczących pracy pisarza. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze i było urozmaicone różnymi zabawami. Na koniec pisarka składała autografy z dedykacją dla dzieci, które zakupiły jej książki.

Wychowawca klasy 3 e Lucyna Więdłocha

Zdjęcia w zakładce Galeria.