DZIEŃ FLAGI

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jest jednym z najmłodszych polskich świąt narodowych. Obchodzimy go 2 maja, począwszy od 2004 roku. Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Chociaż 2 maja nie jest dniem wolnym od pracy, organizowane są w tym dniu różnego rodzaju imprezy a biało-czerwone flagi wywieszane są nie tylko w miejscach publicznych, ale również na gankach domów i na balkonach w blokowiskach, niekiedy również przy lusterkach samochodowych. W niektórych miejscach z okazji Dnia Flagi odbywają się rozmaite akcje o charakterze patriotycznym, na przykład szycie jak największej flagi czy musztry paradne. W ten sposób okazujemy szacunek naszej fladze.
W ostatnich latach powszechne stało się noszenie w tym dniu kokardy narodowej.
Poradnik, jak samodzielnie zrobić kokardę narodową, można znaleźć  tutaj
Barwami Rzeczypospolitej Polskiej są kolory biały i czerwony, ułożone w dwóch poziomych, równoległych pasach tej samej szerokości, z których górny jest koloru białego, a dolny – czerwonego. Barwy te są takie same jak kolory godła państwowego (biały orzeł na czerwonym polu). Kolor biały symbolizuje w zakresie wartości duchowych czystość i niepokalanie a czerwony oznacza odwagę i waleczność.

Długi wekeend w szkole

DRODZY RODZICE, UCZNIOWIE!

INFORMUJEMY, ŻE W DNIACH OD 1 DO 3 MAJA 2017 ROKU
ZAJĘCIA LEKCYJNE SIĘ NIE ODBĘDĄ.

Na długi wekeend życzymy wszystkim dużo słońca oraz aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu w gronie rodziny i najbliższych.

A w Pogorzelicy zaświeciło słońce!

Środa 26,04,2017 r.
Słoneczko wstało wcześnie, my później! Jest! Świeci! O 10.00 wystartowaliśmy do Parku Wieloryba w Rewalu. Przywitała nas piracka brać. Trochę się wystraszyliśmy. Przez chwilę mieliśmy wrażenie, że zwiali z plakatu „Piratów z Karaibów”. Byli przesympatyczni – jak nie piraci! O mieszkańcach mórz i oceanów wiedzieli wszystko! Chętnie nam o tym opowiedzieli. Wiele gatunków ryb było dla nas nowych i nieznanych. Czasem przerażających. Najbardziej zachwycił nas płetwal błękitny! Był naturalnych rozmiarów – czyli większy od tira! Czy to wszystko żyje w morzu? Po dwugodzinnej lekcji przyrody poszliśmy na w-f – huśtawki, trampoliny, zjeżdżalnie – zabawom nie było końca, Piraci nie dali nam zbyt wiele wolnego! Zaprosili nas do szukania skarbów. To była żywa lekcja historii. Zwiedziliśmy statek piracki, poznaliśmy zwyczaje obce nam „szczurom lądowym”, nauczono nas wiązać węzły marynarskie, musieliśmy odczytać mapę, a na deser zaserwowano nam różne sztuczki! Zabawa była ekstra! Nawet udało nam się znaleźć skarby! Pyszne!
Po tak pracowitym przedpołudniu marzyliśmy tylko o tym, aby wyciągnąć się na łóżkach!
Jednak słońce zaprosiło nas na plażę! Było cudownie! Graliśmy w piłkę, budowaliśmy zamki z piasku, nawet moczyliśmy nogi w zimnej wodzie! Błogie lenistwo! Dzień zakończyliśmy wieczornym spacerem i dyskoteką. Dla chętnych była „gra w oczko” – pamiątka z Euroweeku! Podróże kształcą!

Zdjęcia w zakładce Galeria.

Kolejny (deszczowy) dzień w Pogorzelicy

Wtorek 25.04.2017 r.
Wstaliśmy rano pełni nadziei, że pójdziemy na plażę – niestety, przywitał nas deszcz 🙁 Nasi nauczyciele są the best, szybko się zorganizowali i tak, nie wiedzieć kiedy, minęły 4 pracowite godziny.
Wymyślali (oczywiście nauczyciele) na potęgę, jak nie rozwiązywanie krzyżówki po angielsku to tworzenie olbrzymich plakatów, które nie dość, że miały być pomysłowe, to jeszcze staranne. Wciąż im było mało. Chyba mają coś z pamięcią, bo kazali nam wymyślić nazwy pokoi i wypisać, kto w nich mieszka. Zapomnieli jak się nazywamy?
Po obiedzie ciągle padało, nie powstrzymało ich to przed zabraniem nas na spacer. Kazali nam zapakować ręczniki i kąpielówki. Co za pomysł? W deszcz? Na plażę? Po półgodzinnym marszu okazało się, że zaprowadzili nas do SPA – i to jakiego! Były zjeżdżalnie, boiska wodne, place zabaw, statki, a dla odważnych wodne tory przeszkód. Były nawet gorące źródła z przeraźliwie słoną wodą – super się bawiliśmy.
Po kolacji poszliśmy obejrzeć nasz pierwszy zachód słońca nad morzem. Nareszcie przestało padać, oby te słoneczne promyki obudziły nas jutro.

Zdjęcia w zakładce Galeria.

 

Fotorelacja z ,,zielonej szkoły"

Poniedziałek 24.04.2017 r.

Pełni energii wyruszyliśmy nad ranem w podróż do Pogorzelicy. Od 4.00 rano uśmiechy nie schodziły z naszych twarzy. Pierwszy postój zaliczyliśmy już po godzinie. Jak to zwykle z nami bywa, nie obyło się bez McDonaldasa – pierwsze pieniądze wydane, brzuchy pełne a buzie szczęśliwe. Kiedy o 14.00 zobaczyliśmy napis „Międzyzdroje”, okrzykom radości nie było końca. Pomimo padającego deszczu, udaliśmy się na spacer po mało ruchliwej miejscowości. Większość z nas była zdziwiona widokiem pustych plaż. Nie zawiedliśmy się, stragany były czynne. Hurra!!! jest gdzie wydać pieniądze. Ceny jak zwykle nad morzem – nie z tej ziemi. Pierwsze lody i gofry zaliczone. Niektórzy z nas zobaczyli morze po raz pierwszy. Nawet wiatr nie powstrzymał nas przed wyprawą molo w głąb morza. Na morzu było dużo statków, ale Szwecji nie widzieliśmy 🙂
Czy Wy wiecie, że w Międzyzdrojach jest jak zawsze wielu słynnych ludzi? Widzieliśmy nawet Einsteina, Zeusa, Lindę, Supermana, Yodę – szkoda tylko, że byli z wosku. Znacie Szymona z VI b – całkiem spory z niego chłopak – nie miał szans z największym Chińczykiem (2,45 cm wzrostu). Nasze stopy spacerowały słynną „Aleją Gwiazd”, sprawdzaliśmy, czyje odciski rąk pasują do naszych. Wszystko, co dobre szybko się kończy, ale lepsze zaczyna … Czytaj dalej

Tak – dla czystego powietrza w Bielawie

 

W czwartek, 20 kwietnia, w sali Teatru Robotniczego MOKiS-u  odbyło podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem ,,TAK – dla czystego powietrza”. Wydarzenie zorganizowane było przez Straż Miejską pod patronatem burmistrza Bielawy, a jego celem było propagowanie działań związanych z ochroną czystości powietrza w Bielawie.
Uroczystość rozpoczęła się od pokazu filmu dotyczącego zdrowego stylu życia, szkodliwości spalania śmieci w domowych piecach oraz działań mających negatywny wpływ na środowisko naturalne.
Niezmiernie miło jest nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zdobyli czołowe miejsca.
Szymon Weigelt zdobył I miejsce w kategorii szkół podstawowych kl. I-III.
Oliwia Piotrowska zdobyła II miejsce w kategorii szkół podstawowych kl. I-III
Taniec naszych ,,Parasolek” w wykonaniu uczennic klasy III a uświetnił czwartkowe wydarzenie.

Zdjęcia w zakładce Galeria.

I znów ten Archimedes …

Weronika Furcoń po raz kolejny przekonuje nas, że jego prawo wciąż działa!Siła wyporu działająca na ciało zanurzone w płynie jest równa ciężarowi płynu wypartego przez to ciało. Może to brzmi w sposób skomplikowany, ale obejrzyjcie filmik, który wszystko wyjaśnia.
Zachęcamy do przeprowadzania doświadczeń w domu.
Do tego doświadczenia wystarczy miska z wodą i kawałek plasteliny…. i zamienicie się w starożytnego filozofa- Archimedesa.

Kółko przyrodnicze

Bawimy się świątecznie

Wokół wszędzie tak wesoło i kolorowo, więc my też postanowiliśmy przyozdobić naszą świetlicę. Co prawda ma już wiosenne akcenty, lecz świątecznych jeszcze nie. W związku z tym przygotowaliśmy kolorowe koszyczki z siankiem i kurczaczkami. A największą frajdą było to, że wszystko robiliśmy sami. Gdy już wszystkie koszyki były wypełnione, dzieci je ozdabiały, każdy według własnego pomysłu. Wszyscy bawiliśmy się świetnie. Na koniec dnia dzieci zabrały swoje prace na święta domu. Mamy nadzieję, że będą piękną ozdobą pokoi.

Świetlica, ul. Waryńskiego

Zdjęcia w zakładce Galeria.

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „100 POMYSŁÓW, CO MOŻNA ZROBIĆ Z JAJKA”

 

Idzie Wielkanoc, jest radość, są nagrody!

12 kwietnia 2017 r. odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego „100 pomysłów, co można zrobić z jajka” dla uczniów klas I-III. Organizatorem konkursu był Mały Samorząd Uczniowski przy ul. Ludowej. Celem konkursu było m.in. rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci, kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, zachęcanie do poznawania i stosowania różnorodnych technik zdobienia jajek.
Wszystkie prace wykonane przez uczestników konkursu były bardzo oryginalne i ciekawe. Dzieci wykorzystały różne techniki plastyczne i wykazały się dużą pomysłowością.
Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody wielkanocne. Prace zostały zaprezentowane na szkolnym holu.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Opiekun Małego Samorządu Szkolnego Barbara Saska

Zdjęcia w zakładce Galeria.