A w Pogorzelicy zaświeciło słońce!

Środa 26,04,2017 r.
Słoneczko wstało wcześnie, my później! Jest! Świeci! O 10.00 wystartowaliśmy do Parku Wieloryba w Rewalu. Przywitała nas piracka brać. Trochę się wystraszyliśmy. Przez chwilę mieliśmy wrażenie, że zwiali z plakatu „Piratów z Karaibów”. Byli przesympatyczni – jak nie piraci! O mieszkańcach mórz i oceanów wiedzieli wszystko! Chętnie nam o tym opowiedzieli. Wiele gatunków ryb było dla nas nowych i nieznanych. Czasem przerażających. Najbardziej zachwycił nas płetwal błękitny! Był naturalnych rozmiarów – czyli większy od tira! Czy to wszystko żyje w morzu? Po dwugodzinnej lekcji przyrody poszliśmy na w-f – huśtawki, trampoliny, zjeżdżalnie – zabawom nie było końca, Piraci nie dali nam zbyt wiele wolnego! Zaprosili nas do szukania skarbów. To była żywa lekcja historii. Zwiedziliśmy statek piracki, poznaliśmy zwyczaje obce nam „szczurom lądowym”, nauczono nas wiązać węzły marynarskie, musieliśmy odczytać mapę, a na deser zaserwowano nam różne sztuczki! Zabawa była ekstra! Nawet udało nam się znaleźć skarby! Pyszne!
Po tak pracowitym przedpołudniu marzyliśmy tylko o tym, aby wyciągnąć się na łóżkach!
Jednak słońce zaprosiło nas na plażę! Było cudownie! Graliśmy w piłkę, budowaliśmy zamki z piasku, nawet moczyliśmy nogi w zimnej wodzie! Błogie lenistwo! Dzień zakończyliśmy wieczornym spacerem i dyskoteką. Dla chętnych była „gra w oczko” – pamiątka z Euroweeku! Podróże kształcą!

Zdjęcia w zakładce Galeria.