MARZEC W RYTMIE MITOLOGII

28 marca w SP nr 9 w Dzierżoniowie odbyły się zmagania dzieci w finale XVII powiatowego konkursu,, Wciąż o Ikarach głoszą…” Naszą szkołę reprezentowali Weronika Furcoń i Oskar Zatrapa – uczniowie klasy Va. Mądrość Ateny i pioruny Zeusa nie zapewniły nam zwycięstwa, ale uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat mitologii i kultury starożytnej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy, zdolności aktorskich oraz chęci poszerzania wiedzy humanistycznej.

M.G.

Zdjęcia w Galerii.

II miejsce Amelii

29 marca 2017 r. odbyła się XVI edycja Konkursu Ortograficznego klas III pod hasłem ,,Z ortografią za pan brat”. Nasze miasto reprezentowało troje uczniów – laureatów Miejskiego Konkursu Ortograficznego klas III. Wśród nich była nasza uczennica Amelia Bajk z klasy IIIA – przygotowana przez wychowawczynię p. Beatę Saj. W konkursie Międzygminnym Amelia zajęła II miejsce !!!

Serdecznie Amelii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej zdjęć w Galerii.

GÓRA GROSZA

Na przełomie listopada i grudnia, w naszej szkole odbyła się wielka zbiórka monet, pt. ,,Góra Grosza”. Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji, jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Nasi uczniowie nie zawodzą, każdy przyniósł tyle, ile mógł – w myśl zasady: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.” Dnia 31.01.2017 r. przedstawiciele Małego Samorządziku wraz z opiekunem wybrali się na pocztę i oddali wszystkie zebrane pieniądze.

Podsumowanie zbiórki: Mały Samorządzik Uczniowski – 270 zł, opiekun – Alina Gładysz