A co to jest?

W ramach realizacji projektu „Zdrowy Świetliczak” na świetlicy przy ul. Waryńskiego dzieci bawiły się uruchamiając przy tym wszystkie zmysły. Zadanie to, choć mogłoby wydawać się łatwe, okazało się nie lada wyzwaniem. Świetliczaki za pomocą zmysłów: dotyku, węchu i smaku rozpoznawały owoce i warzywa. Śmiechom nie było końca! Ziemniak stał się jabłkiem, groszek fasolą a gruszka mandarynką. Nie zabrakło przy tym krzywych min wywołanych przez cytrynę i cebulę. Niejeden niejadek wzbogacił swoje menu.

Zdjęcia w zakładce Galeria.

Mali ogrodnicy

Do naszej świetlicy zawitała wiosna. Dzieci, chcąc pomóc jej się zaaklimatyzować, postanowiły wraz z paniami stworzyć świetlicowy kącik przyrodniczy. Wspólnie wybraliśmy najciekawsze czasopisma i książki przyrodnicze, posadziliśmy piękne, wiosenne kwiatuszki i zaprojektowaliśmy gazetkę tematyczną o tym, jak dbać o nasze roślinki. Bawiliśmy się świetnie!

Świetlica, ul. Waryńskiego

Zdjęcia w zakładce  Galeria.

Konkurs plastyczny dla dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicowe

7 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Sportowymi odbył się międzyszkolny konkurs plastyczny dla dzieci świetlicowych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl. 2b – Pola Chałupka i Kinga Modrzewska. Zadaniem dziewczynek było stworzenie prac pt. „Zwierzęta bohaterami naszych bajek”. Pola zilustrowała bajkę o trzech świnkach, natomiast Kinga małą Calineczkę w tak dużym dla niej świecie. Dziewczynki spisały się znakomicie, a ich prace zachwyciły pomysłowością, dużą ilością materiałów i wykonaniem. Każdy z uczestników dostał pamiątkowy dyplom, małą nagrodę rzeczową oraz grę planszową dla świetlicy szkolnej. Naszym dziewczynom serdecznie dziękujemy i gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!