GÓRA GROSZA

Na przełomie listopada i grudnia, w naszej szkole odbyła się wielka zbiórka monet, pt. ,,Góra Grosza”. Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji, jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Nasi uczniowie nie zawodzą, każdy przyniósł tyle, ile mógł – w myśl zasady: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.” Dnia 31.01.2017 r. przedstawiciele Małego Samorządziku wraz z opiekunem wybrali się na pocztę i oddali wszystkie zebrane pieniądze.

Podsumowanie zbiórki: Mały Samorządzik Uczniowski – 270 zł, opiekun – Alina Gładysz