TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

25 kwietnia 201 7r. na ul. Ludowej odbył się Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny Ja i Ty” przygotowany przez R.Łuczyńską i E.Obacz. Wzięli w nim udział uczniowie klas drugich i trzecich. Celem turnieju było upowszechnienie edukacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kształtowanie pożądanych postaw dotyczących bezpieczeństwa i właściwego zachowania w różnych sytuacjach: w domu, w szkole, na ulicy, w kontaktach z nieznajomymi i ze zwierzętami. Dzieci pracowały w czteroosobowych zespołach, oznaczonych różnymi kolorami. Brały udział w kilku konkurencjach: rozwiązywały zagadki, rebusy i krzyżówki. Odpowiadały na pytania w formie quizu o bezpieczeństwie w domu, na podwórku i na ulicy. Segregowały przedmioty na bezpieczne i niebezpieczne do zabawy. Dobierały numery alarmowe do odpowiednich pojazdów specjalnych i postaci (strażaka, policjanta, ratownika medycznego). Układały parami obrazki dotyczące bezpieczeństwa. Odgrywały scenki, jak zachowają się i kogo zawiadomią w różnych niebezpiecznych sytuacjach. Dzieci ze wszystkich grup sprawnie pokonały konkurencje, wykazały się wysoką znajomością przepisów ruchu drogowego, a także wiedzą o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw w różnych miejscach i sytuacjach. Doskonale znają numery alarmowe i wiedzą w jakich sytuacjach należy z nich korzystać. Zwyciężył zespół czerwonych, w składzie: Justyna Woźniak, Klaudia Kowalska, Dominik Drozdek, Filip Szczęk. Na drugim miejscu uplasował się zespół żółtych: Kacper Littke, Blanka Bartkowiak, Sandra Grabowska, Danusia Rządkowska. Trzecie miejsce zajął zespół w składzie: Zuzia Kropińska, Weronika Sitek, Kuba Sikorski, Patryk Piątek. Zwycięskie zespoły otrzymały dyplomy, nagrody rzeczowe i słodkie upominki.

Zdjęcia w zakładce Galeria.