Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Każdego roku 3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.
Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1992r. na zakończenie Dekady Osób Niepełnosprawnych.
W ramach szkolnych obchodów, na stołówce szkolnej zorganizowano warsztaty kulinarne.
Tematem przewodnim była pizza.
Każdy z uczniów mógł samodzielnie stworzyć i upiec swoją pizzę.  Po wypieczeniu odbyła się konsumpcja własnych dzieł kulinarnych.Było wesoło, pachnąco i bardzo smacznie. Jesteśmy z Was bardzo dumni! ❤️💪
Celem warsztatów było :
  • zdobywanie umiejętności przygotowywania potraw,
  • oswajanie z produktami spożywczymi,
  • odkrywanie nowych smaków,
  • pokazanie, że zdrowe jedzenie smakuje wspaniale i łatwo można je przygotować,
  • poznawanie zasad zdrowego odżywiania.
Obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych przypomniały, że niepełnosprawni są wśród nas, że mają takie same potrzeby jak my i że chcą być traktowani na równi z pełnosprawnymi osobami.
Warsztaty zainicjował zespół nauczycieli: Kamila Habura-Marczuk, Małgorzata Subocz, Anna Chęcińska-Witczak, Monika Stępień, Katarzyna Kozłowska, Maria Ardelli-Baranek.