Mikołajki pod ziemią ;)

6 grudnia wszyscy wyczekują upragnionego Świętego Mikołaja 🎅
Uczniowie klas 3a i 3b wybrali się na jego poszukiwania. A wiecie gdzie? Do Kopalni Węgla w Nowej Rudzie. 🙂 Pewnie się zastanawiacie, czy udało nam się go znaleźć? Oczywiście! Ale po drodze musieliśmy wykonać kilka zadań. Żeby to zrobić, musieliśmy uważnie słuchać Elfa, który opowiadał nam o kopalni.
Wszyscy z uśmiechami na twarzach przywitaliśmy Mikołaja. Okazało się, że zasłużyliśmy na upominki, a na koniec mogliśmy poczuć się górnikami i przejechać się kopalnianą kolejką 😁

Na Euroweeku atrakcji bez liku!🙂

Dnia 4 grudnia 44-osobowa grupa uczniów klas II-VIII naszej szkoły wyruszyła na spotkanie z przygodą językową w ramach programu EUROWEEK Szkoła Liderów.
Niezwykły program edukacyjny dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej, rozwija kreatywność, przedsiębiorczość i umiejętność pracy w grupie.
Pobyt na warsztatach EUROWEEK otwiera przestrzeń do rozwijania poczucia pewności siebie. Zróżnicowane zadania integrują grupę. Warsztaty językowe obfitują w odgrywanie ról, prezentacje, rozmowy motywacyjne oraz dyskusje grupowe z wolontariuszami. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim przez wolontariuszy z całego świata.
Wolontariusze, z którymi spędzimy najbliższe dni, pochodzą z Birmy, Kolumbii, Gruzji i Peru. Zawsze gotowi, by poprowadzić nas przez edukacyjną podróż w języku angielskim. Muzyka, taniec i radość z tej wspólnej przygody to w skrócie atmosfera naszych spotkań. Długopole Zdrój po raz kolejny powitało nas gościnną atmosferą i niezwykłą zimową scenerią. Zimowe krajobrazy, otoczenie gór i uzdrowiskowy park cudownie urozmaicają nasz pobyt. Pod śniegową pierzynką jest tu bajecznie! Czekamy na kolejne dni i wyzwania!🙂