Od ścianki wspinaczkowej w wysokie góry niedaleko…

Propagowanie wspinaczki dzieci i młodzieży nie jest trudnym zadaniem. Wspinanie się jest fantastyczną przygodą, zabawą i przede wszystkim uczy pewności siebie. Od niedawna uczniowie naszej szkoły mają dostęp do nowej ścianki wspinaczkowej. Korzystają z tej formy aktywności fizycznej bardzo chętnie i licznie. Na początku była obawa, że może sobie nie poradzę, nie potrafię… Jednak już po pierwszych próbach strach został zażegnany, a górę wzięła odwaga i pewność siebie. Ta interesująca forma treningu nie tylko fizycznego, ale i psychicznego ma wiele zalet – to doskonały sposób na poprawę kondycji, spalenie kalorii i wyrzeźbienie sylwetki! Podczas zabawy, treningu na ściance spala się około 530 kcal na godzinę, a przy tym wzmacniane są partie mięśni: ramion, klatki piersiowej, brzucha, pośladków, ud czy łydek. Ta dyscyplina pozwala także poprawić i utrzymać formę psychiczną Walcząc ze swoimi słabościami, dzięki odpowiedzialności za to, gdzie postawi się krok, nabieramy pewności siebie, wyzwalamy ambicję i przekonujemy się, że nie ma celów nie do zdobycia i trudności nie do pokonania.
Wspinaczka to nie taki trudny sport, jak się wydawał. Niepotrzebne jest specjalne wyposażenie, wystarczy jedynie wygodny strój, sportowe buty, zachęta i wsparcie a być może w przyszłości uczniowie naszej szkoły zapiszą swoje nazwisko na kartach pięknej, polskiej historii wspinaczki górskiej. Serdecznie dziękujemy za pomoc merytoryczną panu Wojciechowi Konieczyńskiemu – instruktorowi i ratownikowi górskiemu.

Zdjęcia w Galerii.