Wielki sukces Szymona Weigelta!

W dniach 15-16 marca w Białce Tatrzańskiej na trasach Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska odbyły się Finały Ogólnopolskie Igrzysk Dzieci w Biegach Narciarskich. Szkołę Podstawową nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum oraz województwo dolnośląskie reprezentował uczeń klasy V a Szymon Weigelt, który na etapie Mistrzostw Dolnego Śląska w Jakuszycach zajął pierwsze miejsce.
Do rywalizacji w poszczególnych kategoriach wiekowych przystąpiło ponad 300 zawodników z całej Polski. Pierwszego dnia odbyły się zmagania pod znakiem biegów stylem klasycznym. Zawodnicy rywalizowali na dystansie od 1 do 3 kilometrów, pogoda na trasach ON Kotelnica Białczańska była typowo marcowa: trochę śniegu, trochę słońca, pod koniec mocny wiatr i śnieg, który miał wpływ na ostateczny wynik zawodników. Czytaj dalej

Jesteśmy w finale !!!

Podczas XIII Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Świdnicy uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się znakomicie. Po szkolnych eliminacjach do kolejnego etapu zakwalifikowała się Nikola Markowska w kategorii solista i szkolny zespół woklany Cantate w składzie: Maja Smolińska, Jakub Wróbel, Filip Bajron i Patrycja Malinowska. To oni reprezentowali szkołę podczas XIII Dolnośląskiego Przeglądu i odnieśli sukcesy.
Nikola Markowska – uczennica klasy 8 b – została laureatką Przeglądu i tym samym zakwalifikowała się do Finału.
Zespół Cantate otrzymał wyróżnienie za wybitne wykonanie i opracowanie wokalne utworu.
Uczniów przygotowała p. Dominika Boczula
Serdecznie gratulujemy!