Wielki sukces Szymona Weigelta!

W dniach 15-16 marca w Białce Tatrzańskiej na trasach Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska odbyły się Finały Ogólnopolskie Igrzysk Dzieci w Biegach Narciarskich. Szkołę Podstawową nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum oraz województwo dolnośląskie reprezentował uczeń klasy V a Szymon Weigelt, który na etapie Mistrzostw Dolnego Śląska w Jakuszycach zajął pierwsze miejsce.
Do rywalizacji w poszczególnych kategoriach wiekowych przystąpiło ponad 300 zawodników z całej Polski. Pierwszego dnia odbyły się zmagania pod znakiem biegów stylem klasycznym. Zawodnicy rywalizowali na dystansie od 1 do 3 kilometrów, pogoda na trasach ON Kotelnica Białczańska była typowo marcowa: trochę śniegu, trochę słońca, pod koniec mocny wiatr i śnieg, który miał wpływ na ostateczny wynik zawodników.

Drugiego dnia zawodnicy rywalizowali stylem dowolnym na dystansach od 2 do 5 kilometrów. Przebieg zawodów był bardzo wyrównany a umiejętności zawodników porównywalne. Do medalu mistrzostw Polski Szymonowi zabrakło niewiele ponad 30 sekund, co przełożyło się na 12 miejsce igrzysk. Decydowały zarówno warunki pogodowe, umiejętności, sprzęt i serwis oraz sportowe szczęście. Wzbogacony o doświadczenie sportowe i zmotywowany do dalszej pracy zawodnik SP4 zapowiedział powrót do rywalizacji i walkę o podium w kolejnej edycji Mistrzostw Polski.
Gratulujemy walki, zaangażowania i wytrwałości.

dav