KOROWÓD NADZIEI

Barwna parada na rzecz dzieci chorych na raka, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, już po raz siódmy przeszła ulicami Wrocławia w sobotę, 8 września, w godz. 16 -19. Organizację imprezy wspierała straż miejska. Jej uczestnicy stworzyli na Rynku wielkie serce.
Korowód tradycyjnie wyruszył na początku roku szkolnego, by zwrócić uwagę na trudną sytuację chorych na raka dzieci, które wraz z początkiem września nie mogą wrócić do szkoły. Parada rozpoczęła się o godz. 16 na placu zieleni przy ul. Sanockiej (boczna Ślężnej i Komandorskiej). Następnie ulicami Zaolziańską, Powstańców Śląskich i Świdnicką dotarła do Rynku. Wzięły w niej udział m. in. Wojskowa Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych, patrole konne straży miejskiej, klub seniora, szczudlarze, tancerze oraz uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół, czyli nasza bielawska SP4 – klasa II z p. Beatą Szozdą i Vc z p. Izabelą Wójcik oraz rodzicami, za co bardzo dziękujemy. Na Rynku zorganizowano koncerty, a my jako uczestnicy wspólnie ułożyliśmy z czerwonych kartonów ogromne serce dla dzieci chorych na nowotwory.

Zdjęcia w Galerii.

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w małej czwórce

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, 8 września br. odbył się Miejski Piknik Niepodległości. Nasi najmłodsi uczniowie z kl. I-IV, ubrani w biało-czerwone stroje, spotkali się w „małej czwórce”, by wspólnie upamiętnić to doniosłe wydarzenie. Najpierw, pod czujnym okiem wychowawców, dzieci wykonały plakaty pod hasłem „Szkoła małego patrioty”, wykazując się przy tym niezwykłą pomysłowością. Kolejnym punktem spotkania były pląsy i zabawy okresu międzywojennego, tj. kapsle, szczur, skakanki, klasy i inne, którym to nasi milusińscy z ogromnym zaangażowaniem oddawali się na boisku szkolnym. Na zakończenie uczniowie wraz z nauczycielami przystąpili do wspólnej „biało-czerwonej fotografii” oraz posilili się upieczonymi kiełbaskami. Czas pikniku minął wszystkim w radosnej atmosferze – dopisała pogoda, jak i nasze humory.

Jak się uczyć, żeby się nauczyć.

Nie jest tajemnicą, że uczniowie w szkole mają obowiązek uczenia się. Platon powiedział kiedyś, że „wiedza nabyta pod przymusem nie trzyma się głowy” Jak zatem sprawić, by wiedza bardziej „trzymała się naszych głów”?
Jednym ze sposobów jest dostosowanie przekazu wiedzy do indywidualnych stylów uczenia się.
Czwartego i piątego września w naszej szkole w klasach 4-5 przeprowadzono diagnozę dotyczącą stylów uczenia się czyli sposobu, w jaki najlepiej zapamiętujemy nowe informacje i uczymy się nowych umiejętności.
Celem badania było określenie stylu uczenia się każdego ucznia. Znajomość preferowanego przez ucznia stylu pomoże zarówno nauczycielowi w przekazywaniu wiedzy, jak też uczniowi w czasie samodzielnej nauki, by uczyć się lepiej, szybciej i efektywniej.
W naszym badaniu skupiliśmy się na stylach uczenia: wzrokowym, słuchowym i ruchowym/czuciowym w związku z preferencją określonego zmysłu (wzroku, słuchu, zmysłu kinestetycznego) Nauczyciele i pedagodzy w formie prelekcji i prezentacji POWER-POINT wyjaśnili dzieciom cechy głównych stylów uczenia się oraz przedstawili metody i wskazówki, które dla każdego typu przynoszą najlepsze wyniki.
Ważne, aby pamiętać, że każdy styl może być skuteczny w nauce, nie ma podziału na lepszy i gorszy a większość z nas stosuje najczęściej styl mieszany tzn. wykorzystuje do nauki pracę kilku zmysłów.
Po zajęciach dzieci z klas IV-V przedstawili w formie plakatów jakie informacje przyswoili sobie o poznanych stylach uczenia. Wystawę można obejrzeć na holu szkolnym w obu budynkach.Wyniki testów tj. informacja o preferowanym przez dziecko stylu uczenia – znajdują się u wychowawców klas i dyrekcji szkoły.

Pedagodzy:Ewa Obacz oraz Dorota Adamczyk

    

Zdjęcia w Galerii.

Zostali przyjęci do grona starszych uczniów.

5 września 2018 roku w naszej szkole odbyły się „otrzęsiny” klas IV, które zostały przeprowadzone pod czujnym okiem pani dyrektor Elżbiety Niemczyk, pana wicedyrektora Arkadiusza Piaseckiego oraz wychowawców. Celem imprezy było przyjęcie czwartoklasistów do grona starszych uczniów oraz integracja zespołów klasowych.
Aby oficjalnie zostać czwartoklasistą, uczniowie musieli skorzystać z usług fryzjera oraz kosmetyczki. Następnie zrelaksowali się „SPA”, a w „Bistro” zjedli bardzo zdrowy i kwaśny posiłek. Odwiedzili również siłownię, gdzie intensywnie poćwiczyli. Odciski palców zostawili na „komisariacie”, a u fotografa pozowali do zdjęć. Wszyscy z klas 4A, 4B, 4C, 4D i 4E zaliczyli  „otrzęsiny”, na koniec zostali uroczyście pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum w Bielawie.

Zdjęcia w Galerii.

Do następnych wakacji już tylko… 294 dni

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 już za nami. Nowy rok szkolny przywitali razem z nami – przedstawiciele władz miasta, pan Witold Runowicz i pan Krzysztof Możejko, proboszcz parafii Świętego Ducha, ksiądz Krzysztof Pełech, proboszcz parafii Bożego Ciała, ksiądz Cezary Ciupiak oraz przewodniczący Rady Rodziców pan Grzegorz Niski. Dyrektorzy, pani Elżbieta Niemczyk, pani Monika Stachowska i pan Arkadiusz Piasecki, przedstawili zebranym informacje dotyczące organizacji nowego roku szkolnego a uczniom życzyli, aby każdy dzień, spędzony w szkole, był dniem owocnym, przynoszącym nowe doświadczenie i wiedzę i prowadził do osiągnięcia wielu sukcesów. Pierwsze w tym roku spotkanie nauczycieli, rodziców i dzieci prowadziła pani Elżbieta Zych. Apel rozpoczęło wprowadzenie pocztu i wysłuchanie hymnu państwowego. Na koniec wszyscy mogliśmy wysłuchać piosenki w wykonaniu Filipa Bajrona. Przed nami pełne pracy i nowych wyzwań 10 miesięcy.

Zdjęcia w Galerii.