Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w małej czwórce

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, 8 września br. odbył się Miejski Piknik Niepodległości. Nasi najmłodsi uczniowie z kl. I-IV, ubrani w biało-czerwone stroje, spotkali się w „małej czwórce”, by wspólnie upamiętnić to doniosłe wydarzenie. Najpierw, pod czujnym okiem wychowawców, dzieci wykonały plakaty pod hasłem „Szkoła małego patrioty”, wykazując się przy tym niezwykłą pomysłowością. Kolejnym punktem spotkania były pląsy i zabawy okresu międzywojennego, tj. kapsle, szczur, skakanki, klasy i inne, którym to nasi milusińscy z ogromnym zaangażowaniem oddawali się na boisku szkolnym. Na zakończenie uczniowie wraz z nauczycielami przystąpili do wspólnej „biało-czerwonej fotografii” oraz posilili się upieczonymi kiełbaskami. Czas pikniku minął wszystkim w radosnej atmosferze – dopisała pogoda, jak i nasze humory.