JESTEM KULTURALNY, JESTEM Z CZWÓRKI

Nie samą nauką uczeń żyje. Opuszczenie szkolnej ławki nie tylko obniża stres i napięcie związane z codziennymi wyzwaniami, pozwala także uczestniczyć w ważnych, ale też przyjemnych, wydarzeniach kulturalnych. A było ich mnóstwo w tym roku szkolnym. Większość została zaprezentowana na naszej stronie internetowej. Na koniec roku szkolnego warto jednak dokonać tzw. summa summarum. Należy wspomnieć choćby wyjścia do kina czy do teatru, zwiedzanie muzeów, uczestnictwo w różnego rodzaju warsztatach, zajęciach czy wycieczkach krajoznawczo – edukacyjnych.
Wspólnie oglądnęliśmy wzruszający film Cudowny chłopiec i kilka adaptacji teatralnych szkolnych lektur (Staś i Nel, Królewicz i żebrak, Chłopcy z Placu Broni). Regularnie odwiedzaliśmy miejską bibliotekę, która zawsze przygotowywała dla nas ciekawą ofertę np. zajęcia warsztatowe Spotkania z historią – 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z wielką przyjemnością gościliśmy w szkole muzyków przybliżających nam różne nurty w muzyce. Po ich występach wracaliśmy na lekcje rytmicznie podskakując lub podśpiewując znane standardy. Dbaliśmy też o to, by tradycji stało się zadość. Zorganizowaliśmy Dzień Chłopca, dyskotekę andrzejkową, mikołajki, klasowe wigilie, zabawę karnawałową dla młodszych i starszych, Dzień Kobiet (a raczej Dziewczyn). Wystawiliśmy jasełka i zaprosiliśmy mieszkańców na wspólne kolędowanie. Dbaliśmy też o to, by nie umknęły naszej uwadze ważne wydarzenia historyczne np. Święto Odzyskania Niepodległości czy Konstytucji 3 Maja. W czerwcu wzięliśmy udział w Derbach dla Niepodległej i wysłuchaliśmy w Teatrze Robotniczym koncert Polonezików.