Odkrywamy skarby i uroki naszego miasta

We wtorek 5 maja 2018 roku odbył się Międzyszkolny Konkurs Odkrywca Skarbów Bielawy i Odkrywca Uroków Bielawy.Nasza szkoła już tradycyjnie zajmuje czołowe miejsca w tym konkursie. Uczniowie biorący w nim udział: Tomasz Ratyna z klasy 7 b i Weronika Furcoń z klasy 6 a przygotowali wspaniałe wystąpienia i prezentacje. Opiekunami uczestników są pani Barbara Boczula i pan Daniel Fydrych.

AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA ŻAKA

W tym roku szkolnym spotkaliśmy się z przedszkolakami czterokrotnie. Dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju zajęciach i zdobywały zaliczenia. 6 czerwca zaś, podczas oficjalnego zakończenia, przyszli pierwszoklasiści odebrali Dyplomy Ukończenia Akademii Przedszkolaka Żaka, które wręczyła im dyrektor szkoły p. Elżbieta Niemczyk. Zadowolone miny maluchów świadczyły o ogromnej chęci stania się wreszcie uczniami. A zatem do zobaczenia 3 września!

Zdjęcia w Galerii.

Festyn z okazji Dnia Dziecka na ul. Ludowej

Z okazji Dnia Dziecka na ul. Ludowej odbył się festyn szkolny „Bańkolandia”. Przygotowanych zostało wiele atrakcji. Nasi milusińscy mogli do woli zjeżdżać i skakać na bajecznie kolorowym zamku dmuchanym, w wybrane wzory malować swoje buzie, zobaczyć pokaz robienia olbrzymich baniek mydlanych i próbować swoich sił w ich robieniu, skosztować ciast przygotowanych przez mamy oraz pieczonych na grillu kiełbasę. Oblegane było stoisko z goframi, watą cukrową i popcornem. Całość imprezy oprawiona była wesołą muzyką. Nawet pogoda nam dopisała.

MAŁY MISTRZ MATEMATYKI

W ramach innowacji matematycznych jako podsumowanie pracy i zajęć, zorganizowany został szkolny konkurs matematyczny dla klas trzecich (przeprowadzony przez p. R. Łuczyńską i p. A. Janecką). W konkursie wzięło udział aż 22 uczniów, którzy rywalizowali o tytuł „Mistrza szybkiego liczenia” oraz „Mistrza logicznego myślenia”.
Wyniki przedstawiają się następująco:
W rywalizacji o tytuł Mistrza logicznego myślenia
I miejsce zajęła uczennica klasy III b – Pola Chałupka
II miejsce   ex aequo zajęli Natalia Madej III d i Mateusz Zep III d
III miejsce – Weronika Sitek klasa III d
Mistrzem szybkiego liczenia zostali :
Weronika Sitek III d i Antoś Czyżak III d

Gratulujemy!