ZMAGANIA Z ,,KRÓLOWĄ NAUK”

30 maja 2017 roku w naszej szkole odbył się Regionalny Konkurs Matematyczny Klas Trzecich pod hasłem ,,Łamigłówki Mądrej Główki” przygotowany i przeprowadzony przez nauczycielki Renatę Łuczyńską i Annę Janecką.
Celem konkursu było:
 – rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych,
 – doskonalenie umiejętności logicznego myślenia,
 – rozwijanie umiejętności pracy z tekstem matematycznym,
– doskonalenie umiejętności rozwiązywania zadań nietypowych,   krzyżówek, rebusów, tangramów i sudoku.
W konkursie brało udział 18 uczniów z 6 szkół podstawowych Bielawy, Dzierżoniowa i Pieszyc. Mali matematycy zmagali się z zadaniami otwartymi i zamkniętymi. Pierwszym zadaniem było liczenie na czas. Dzieci miały tylko 5 minut na rozwiązanie dwudziestu pięciu złożonych działań matematycznych. Kolejną konkurencją, z którą musieli się zmierzyć uczniowie, było rozwiązanie sudoku. Były również do rozwiązania ,,Kwadraty magiczne”. Ostatni etap to praca polegająca na rozwiązywaniu testu z zadaniami zamkniętymi. Zadania były dobrane w taki sposób, aby ,,Mistrzowie” mogli wykazać się wszechstronną wiedzą. Okazało się, że matematyka nie ma tajemnic przed tymi, którzy się nią interesują.
Pierwsze miejsce zdobył reprezentant Szkoły Podstawowej nr 10 – Igor Dajer, drugie jego kolega z tej samej szkoły- Michał Bryliński, a trzecie miejsce uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 z Dzierżoniowa – Lena Skibniewska.
Został również przyznany dyplom ,,Mistrza Szybkiego Liczenia”, który otrzymał Michał Bryliński.
Laureaci otrzymali nagrody, którymi były książki popularno-naukowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.