Z dziennika wycieczkowicza­čÜŹ­čŤúԜǴŞĆ

W dniach 5-7 czerwca br. uczniowie klas ├│smych pojechali na trzydniow─ů wycieczk─Ö ­čÜŹ

Pierwszym celem wyprawy by┼éo Miejsce Pami─Öci i muzeum Auschwitz-Birkenau w O┼Ťwi─Öcimiu – najwi─Ökszy hitlerowski ob├│z zag┼éady ┼╗yd├│w oraz innych nacji podczas II wojny ┼Ťwiatowej. Ta osobliwa pami─ůtka jest miejscem, kt├│r─ů ka┼╝dy Polak powinien zwiedzi─ç, by zrozumie─ç ogrom tragedii jaka rozegra┼éa si─Ö w tym miejscu w latach 40-tych XX wieku.
Kolejnym punktem na naszej trasie by┼éa kopalnia soli kamiennej w Wieliczce­čžé
Podziwiali┼Ťmy wspania┼ée kaplice, w tym niezwyk┼é─ů Kaplic─Ö ┼Ťw. Kingi, urokliwe podziemne jeziorka oraz oryginalne urz─ůdzenia i sprz─Öt. W sumie pokonali┼Ťmy 800 schod├│w i zeszli┼Ťmy na g┼é─Öboko┼Ť─ç 135m pod ziemi─ůÔŁŚ´ŞĆ­čśü­čĺ¬
 
Drugi dzie┼ä wycieczki up┼éyn─ů┼é nam pod znakiem dawnej stolicy Polski i nekropolii polskich kr├│l├│w – KRAKOWA ­čśü Ale┼╝ to by┼éo intensywne zwiedzanieÔŁŚ´ŞĆZobaczyli┼Ťmy m.in. mury miejskie z Barbakanem i Bram─ů Floria┼äsk─ů, Rynek G┼é├│wny z pomnikiem Adama Mickiewicza, Ko┼Ťci├│┼é Mariacki z o┼étarzem Wita Stwosza, Sukiennice, Okno Papieskie w Pa┼éacu Biskupim (czyli s┼éawne okno, z kt├│rego przemawia┼é Jan Pawe┼é II) i oczywi┼Ťcie Wzg├│rze Wawelskie, a tam m.in. Katedr─Ö z grobami kr├│lewskimi i dzwon Zygmunta.
A wieczorem zaliczyli┼Ťmy jeszcze spacerek nad malowniczo po┼éo┼╝one Jezioro Dobczyckie­čśŐ
 
Trzeciego dnia udali┼Ťmy si─Ö do ­čĹë Rodzinnego Parku Rozrywki w Zatorze, czyli ­čĹë ENERGYLANDII ­č嬭čśü­čą│­čźú­čÖâ
 
Niestety, wszystko, co dobre, szybko si─Ö ko┼äczy Ôś╣´ŞĆ
Pogoda dopisa┼éa, humory te┼╝ ­čą░
Zm─Öczeni, ale zadowoleni wr├│cili┼Ťmy do naszych domk├│w ­čĆá