Pierwszaki w Bibliotece Miejskiej 馃摎

Biblioteka Miejska w Bielawie go艣ci艂a uczni贸w klasy 1a naszej szko艂y. By艂a to pierwsza wizyta pierwszoklasist贸w w bibliotece miejskiej.
Celem spotkania by艂o wyja艣nienie uczniom zasad w艂a艣ciwego u偶ytkowania i poszanowania ksi膮偶ek 鈥 nie tylko bibliotecznych. Dzieci pozna艂y zasady korzystania z zasob贸w biblioteki, zachowania si臋 w tym miejscu oraz spos贸b wypo偶yczania i oddawania ksi膮偶ek. Dostrzeg艂y r贸偶nice mi臋dzy bibliotek膮 publiczn膮, bibliotek膮 szkoln膮 a ksi臋garni膮.
Nast臋pnie uczniowie odbyli podr贸偶 po wszystkich dzia艂ach biblioteki. W wypo偶yczalni zapoznali si臋 z kart膮 zapisu. Dowiedzieli si臋, jakie s膮 regu艂y podzia艂u ksi膮偶ek.
Nast臋pnie przeszli do czytelni, gdzie pod czujnym okiem pani Bibliotekarki ogl膮dali wn臋trza ksi膮偶ek, a tak偶e ich ok艂adki. Pani Bibliotekarka opowiada艂a ciekawe historie, pokaza艂a uczniom inscenizacj臋 rozmowy dw贸ch ksi膮偶ek. Po czym dzieci uda艂y si臋 do dzia艂u multimedialnego z audiobookami. Najciekawszym okaza艂 si臋 dzia艂 dzieci臋co-m艂odzie偶owy.
Pani z biblioteki swoim koj膮cym g艂osem przeczyta艂a uczniom opowiadanie z ksi膮偶ki ,,Bajki ukrai艅skie”.
Wszyscy s艂uchali jak zaczarowani.
Mamy nadziej臋, 偶e od tej pory uczniowie klasy 1A b臋d膮 cz臋sto odwiedzali miejsk膮 oraz szkoln膮 bibliotek臋 i rozbudz膮 w sobie potrzeb臋 czytania oraz poznawania nowych bohater贸w ksi膮偶kowych.
Podczas spotkania pierwszoklasi艣ci zapoznali si臋 z zasadami udost臋pniania r贸偶nego rodzaju materia艂贸w bibliotecznych, poznali uk艂ad ksi臋gozbioru swojej biblioteki szkolnej oraz rodzaje gromadzonych w niej dokument贸w. Nabrali r贸wnie偶 prze艣wiadczenia, 偶e biblioteka to przyjazne miejsce, w kt贸rym s膮 zawsze mile widziani i w kt贸rym mog膮 liczy膰 na pomoc bibliotekarza.
呕yczymy pierwszoklasistom wspania艂ych spotka艅 z ksi膮偶k膮 i bibliotek膮.