Pierwszaki w Bibliotece Miejskiej 📚

Biblioteka Miejska w Bielawie gościła uczniów klasy 1a naszej szkoły. Była to pierwsza wizyta pierwszoklasistów w bibliotece miejskiej.
Celem spotkania było wyjaśnienie uczniom zasad właściwego użytkowania i poszanowania książek – nie tylko bibliotecznych. Dzieci poznały zasady korzystania z zasobów biblioteki, zachowania się w tym miejscu oraz sposób wypożyczania i oddawania książek. Dostrzegły różnice między biblioteką publiczną, biblioteką szkolną a księgarnią.
Następnie uczniowie odbyli podróż po wszystkich działach biblioteki. W wypożyczalni zapoznali się z kartą zapisu. Dowiedzieli się, jakie są reguły podziału książek.
Następnie przeszli do czytelni, gdzie pod czujnym okiem pani Bibliotekarki oglądali wnętrza książek, a także ich okładki. Pani Bibliotekarka opowiadała ciekawe historie, pokazała uczniom inscenizację rozmowy dwóch książek. Po czym dzieci udały się do działu multimedialnego z audiobookami. Najciekawszym okazał się dział dziecięco-młodzieżowy.
Pani z biblioteki swoim kojącym głosem przeczytała uczniom opowiadanie z książki ,,Bajki ukraińskie”.
Wszyscy słuchali jak zaczarowani.
Mamy nadzieję, że od tej pory uczniowie klasy 1A będą często odwiedzali miejską oraz szkolną bibliotekę i rozbudzą w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.
Podczas spotkania pierwszoklasiści zapoznali się z zasadami udostępniania różnego rodzaju materiałów bibliotecznych, poznali układ księgozbioru swojej biblioteki szkolnej oraz rodzaje gromadzonych w niej dokumentów. Nabrali również przeświadczenia, że biblioteka to przyjazne miejsce, w którym są zawsze mile widziani i w którym mogą liczyć na pomoc bibliotekarza.
Życzymy pierwszoklasistom wspaniałych spotkań z książką i biblioteką.