Herbata jest dobra na wszystko

Herbata to napój, po który codziennie sięgają miliony ludzi na całym świecie…
We wtorek 6 listopada br. w naszej szkole SU zorganizował DZIEŃ HERBATY. Wtym dniu podczas przerw cała społeczność szkolna mogła delektować się różnymi smakami tego jakże zacnego napoju. Na przygotowanym tematycznie stoisku uczniowie mogli zakupić sobie za przysłowiową „złotówkę” kubek gorącej, pachnącej owocowej herbatki. 

A herbata z ciasteczkiem smakuje jeszcze lepiej, dlatego można było degustować również pierniki i korzenne łakocie. Najbardziej smakowała wszystkim herbata malinowa.
Samorząd przygotował krótką historię herbaty i legendy z nią związane, które wyeksponował tuż przy stoisku, aby każdy mógł swobodnie z nią się zapoznać. Poszczególne klasy przygotowały dekoracje w formie kolorowych filiżanek (każda z sentencją o życiu), które ubarwiły szkolny korytarz. Miło było popatrzeć, jak uczniowie rozpoznawali swoje dzieła, głośno odczytywali i porównywali złote myśli. Nad przebiegiem i bezpieczeństwem przedsięwzięcia czuwały opiekunki SU p. D. Boczula i p. I. Wójcik.

Zdjęcia w Galerii.