Uczniowie SP 4 na XXIX Memoriale Marka Petrusewicza.

XXIX Memoriał Marka Petrusewicza udowodnił, że w Polsce da się zorganizować zawody pływackie na naprawdę światowym poziomie. Znane nazwiska, wartościowe rezultaty, pełne trybuny i przede wszystkim dobra zabawa  – to wszystko było obecne podczas wrocławskiej imprezy. Tak możemy przeczytać na oficjalnej stronie organizatora.
Impreza na skalę europejską wzbudziła wielkie emocje i była ogromnym przeżyciem dla wszystkich. Dla tych, którzy wskoczyli do wody, dla tych, którzy kibicowali a także dla trenerów, opiekunów, nauczycieli. Wspaniałą formułą tych zawodów, jest umożliwienie startu osobom niepełnosprawnym. Duży krok stronę sukcesu wykonali uczniowie naszej szkoły: Tomasz Szymański, Jakub Szymański, Dominik Czyżewski i Dawid Dawid.


Rywalizowali na równi z pływakami, zawodnikami dolnośląskich klubów. Zaprezentowali wolę walki, potrafili walczyć nie tylko o rezultat, lecz także opanować stres i emocje. Możemy być dumnym z naszych  wychowanków. Postawa Tomka, Jakuba, Dominika, Dawida została zauważona przez organizatorów. W związku z tym, że był to debiut uczniów naszej szkoły, jako opiekun odbierałam gratulacje i podziękowania. Gratulacje za przygotowanie zawodników, podziękowania za przedstawienie środowisku pływackiemu tak sympatycznych, uśmiechniętych chłopców.
Na Pływalni Orbita we Wrocławiu Międzynarodowe Zawody Pływackie – XXIX Memoriał Marka Petrusewicza zgromadziły 538 zawodników z 71 klubów. Pewna złota myśl głosi, że Sport uczy zwyciężać i przegrywać z godnością i honorem, a więc uczy wszystkiego – uczy żyć! Wierzę, że młodzi zawodnicy wynieśli wiele dobrego z wyjazdu na Memoriał. Życzę im wielu sukcesów i radości z dobrej zabawy.
Serdecznie dziękuję rodzicom – państwu Czyżewskim, pani Szymańskiej, pani Dawid. Państwa pomoc była bezcenna!
Sylwia Czyżewska

Zdjęcia w Galerii.