Światowe Dni Tabliczki Mnożenia po raz kolejny w naszej szkole

Po raz kolejny w naszej szkole odbyła się akcja Światowe Dni Tabliczki Mnożenia. Jest to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie w ostatni piątek września. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, zapomnianej w trakcie wakacji. W akcji uczestniczą razem z Polską 22 kraje, m.in.: Kanada, Rosja, Niemcy, Australia, Kolumbia, Ekwador, Nowa Zelandia itp.
Podczas akcji dzieci tworzyły plakaty, rekwizyty i przypominały sobie tabliczkę mnożenia podczas gier, zabaw oraz konkursów matematycznych. Wszystko po to, aby potem śpiewająco zdać egzamin i zdobyć tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. W każdej klasie wyłonionych zostało od 3 do 6 ekspertów, którzy otrzymali imienne certyfikaty. Sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” nastąpiło w formie pisemnej lub elektronicznej (tabliczka mnożenia na czas).