Światowe Dni Tabliczki Mnożenia po raz kolejny w naszej szkole

Po raz kolejny w naszej szkole odbyła się akcja Światowe Dni Tabliczki Mnożenia. Jest to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie w ostatni piątek września. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, zapomnianej w trakcie wakacji. W akcji uczestniczą razem z Polską 22 kraje, m.in.: Kanada, Rosja, Niemcy, Australia, Kolumbia, Ekwador, Nowa Zelandia itp.
Podczas akcji dzieci tworzyły plakaty, rekwizyty i przypominały sobie tabliczkę mnożenia podczas gier, zabaw oraz konkursów matematycznych. Wszystko po to, aby potem śpiewająco zdać egzamin i zdobyć tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. W każdej klasie wyłonionych zostało od 3 do 6 ekspertów, którzy otrzymali imienne certyfikaty. Sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” nastąpiło w formie pisemnej lub elektronicznej (tabliczka mnożenia na czas).


28 września 2018 r. uczniowie, którzy otrzymali imienne certyfikaty lub inni zgłoszeni przez nauczycieli, wzięli również udział w szkolnym konkursie matematyczno-logicznym. Do rozwiązania był zestaw 6 łamigłówek ze strony www.wmtday.org.
Wszystkie materiały niezbędne do przeprowadzenia akcji w klasie i szkole są darmowe i można je pobrać na stronie internetowej po rejestracji szkoły.
Udział szkoły w tej akcji przyniósł na równi z utrwaleniem tabliczki mnożenia zabawę oraz niezapomniane emocje.

ZWYCIĘZCY KONKURSU MATEMATYCZNO – LOGICZNEGO W AKCJI ŚDTM 2018
KLASY CZWARTE
1. I m-ce Pola Chałupka – IV B
2. II m-ce błażej Rutkowski – IV a
3. II m-ce jULIA bUCZEK – iv C

KLASY PIĄTE
1. I m-ce Wojciech Starzyński – V d
2. II m-ce Sebastian Jędzrejak – V e
3. III m-ce Patrycja Felka – V d

KLASY SZÓSTE
1. I m-ce Natalia Mucha – VI a
2. II m-ce Oliwia Kaczmarska – VI c
3. II m-ce VI c Iga Modrzewska – VI a
4. ii m-ce Maja smolińska – VIc

KLASY SIÓDME
1. I m-ce Kacper Kłonowski – VII c
2. II m-ce Gabriel Łazarz – VII c
3. III m-ce Weronika Furcoń – VII a

KLASY ÓSME
1. I m-ce Tomasz Ratyna – VIII b
2. II m-ce Antoni Suchecki – VIII a
3. III m-ce Natalia Sarat – VIII b

Zdjęcia w Galerii.