Dzień: 2018-11-09
NASZA DUMNA BIAŁO – CZERWONA
7 listopada uczniowie klas I a i I b zwiedzili w Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki w Bielawie wystawę prac uczniowskich pod hasłem ,,NASZA DUMNA BIAŁO – CZERWONA” zorganizowaną z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Wystawa wypełniona przepięknymi pracami, wykonanymi różnorakimi technikami, przedstawiającymi nasze barwy, symbole narodowe, godło oraz sławnych Polaków bardzo zainteresowała dzieci tym bardziej, że niektórzy odnaleźli tam swoje prace. Wcześniej maluchy brały udział w Szkolnym Konkursie ,, Z Orłem Białym przez wieki” i wyróżnione prace pierwszaków: Aleksandry Butor, Bartosza Gila, Zuzanny Kudyry oraz Pauliny Bułki trafiły na wystawę.
Zdjęcia w Galerii.
Ojczyzna w poezji
7 listopada w bielawskim MOKiS-ie odbył się Miejski Konkurs Recytatorski ,,Ojczyzna w poezji” . W konkursie adresowanym do uczniów klas I-III wzięli udział: Piotr Wójtowicz z klasy I a, Amelia Wiśniewska z klasy I b, Filip Michalak i Milena Krzemińska z klasy II a oraz Franciszek Ratyna z III a i Jakub Szyburski
z III b. Wszyscy mali wykonawcy pięknie recytowali wiersze o Polsce i dlatego komisja miała bardzo trudne zadanie. Po burzliwych obradach ogłoszono wyniki. Miejsca zdobyte przez naszych uczniów to II i III w kategorii klas pierwszych. I tak II miejsce zajęła Amelia Wiśniewska z klasy I b, która ujęła wszystkich recytacją wiersza Czesława Janczarskiego ,,Ojczyzna”. III miejsce, wspaniale recytując wiersz Elżbiety Krystek – Jones ,,Polska”, wywalczył uczeń klasy I a – Piotr Wójtowicz. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za wspaniałe występy i gorąco gratulujemy zwycięzcom!
H. Kowalska
Zdjęcia w Galerii,
Herbata jest dobra na wszystko
Herbata to napój, po który codziennie sięgają miliony ludzi na całym świecie…
We wtorek 6 listopada br. w naszej szkole SU zorganizował DZIEŃ HERBATY. Wtym dniu podczas przerw cała społeczność szkolna mogła delektować się różnymi smakami tego jakże zacnego napoju. Na przygotowanym tematycznie stoisku uczniowie mogli zakupić sobie za przysłowiową „złotówkę” kubek gorącej, pachnącej owocowej herbatki.
A herbata z ciasteczkiem smakuje jeszcze lepiej, dlatego można było degustować również pierniki i korzenne łakocie. Najbardziej smakowała wszystkim herbata malinowa.
Samorząd przygotował krótką historię herbaty i legendy z nią związane, które wyeksponował tuż przy stoisku, aby każdy mógł swobodnie z nią się zapoznać. Poszczególne klasy przygotowały dekoracje w formie kolorowych filiżanek (każda z sentencją o życiu), które ubarwiły szkolny korytarz. Miło było popatrzeć, jak uczniowie rozpoznawali swoje dzieła, głośno odczytywali i porównywali złote myśli. Nad przebiegiem i bezpieczeństwem przedsięwzięcia czuwały opiekunki SU p. D. Boczula i p. I. Wójcik.
Zdjęcia w Galerii.