Medalowa jesień sportowa

 

Pierwszy miesiąc nauki uczniowie naszej szkoły zakończyli udziałem w masowej imprezie sportowej. 29 września 2018 r. na terenie Jeziora Bielawskiego odbył się 7 memoriał im. Michała Wojtanowskiego. W wydarzeniu wzięła udział liczna grupa uczniów naszej szkoły. Biegi rozgrywane były na dystansach od 100 m do 800 m. Najszybsi biegacze z poszczególnych kategorii wiekowych otrzymali dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe. A byli to:
z rocznika 2010 – 2011: Aleksandra Mirecka (1 miejsce), Julia Kępa (3 miejsce), Kacper. Hofman (1 miejsce), Oliwier Kosowski (3 miejsce);
z rocznika 2008 – 2009 – Julia Rakoczy (2 miejsce), Szymon Weigelt (1 miejsce), Fabian Paluszek (2 miejsce);
z rocznika 2006 – 2007 Nikola Miłoś (2 miejsce), Iga Modrzewska (3 miejsce), Marcin Drzyzga (1 miejsce), Gracjan Leśniak (2 miejsce);
z rocznika 2004 – 2005 – Natalia Sarat (3 miejsce), Tomasz Ratyna (2 miejsce).
Warto dodać, iż w biegach dla dzieci wystartowało łącznie 186 osób.
Już 2 października reprezentacja szkoły w składzie Iga Modrzewska, Zosia Kotasek, Marcin Drzyzga i Szymon Weigelt wzięła udział w Finale Dolnośląskim w Dwuboju Nowoczesnym. Zawody rozegrane zostały w CTS w Nowej Rudzie. Zawodnicy do pokonania mieli 1000 m biegu oraz 100 m do przepłynięcia.
W klasyfikacji generalnej drużyna dziewcząt zajęła 8 miejsce, natomiast chłopcy zajęli 7 miejsce.
Kilka dni później (5 października) uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum po raz kolejny udowodnili, że konkurencje lekkoatletyczne są jedną z ich ulubionych form aktywności fizycznej. Na terenie niemczańskiego parku 45 osobowa reprezentacja szkoły wystartowała w Mistrzostwach Powiatu Dzierżoniowskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Po zaciętej rywalizacji drużyna w kategorii chłopcy z klas IV – VI uplasowała się na 2 miejscu, dziewczęta z klas IV – VI – zajęły 2 miejsce, chłopcy z klas VII – VIII – 3 miejsce a dziewczęta klas VII -VIII – 2 miejsce.
Od 15 do 19 października w Tuszynie i na Alei Bajkowych Gwiazd w Dzierżoniowie odbyły się cztery etapy Dzierżoniowskiej Ligi BMX – MTB. Zainteresowani uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum pod opieką rodziców podjęli się bardzo wymagającej i wyczerpującej rywalizacji, która składała się z czterech wyścigów MTB. Finałowy wyścig wyłonił zwycięzców. W kategorii dziewcząt (rocznik 2010 i młodsze) 1 miejsce zajęła Aleksandra Mirecka, 2 miejsce Ewa Stopa. W kategorii chłopców (rocznik 2008 – 2009) 1 miejsce zajął Szymon Weigelt, 6 miejsce Filip Bajron a Natalia Mucha (rocznik 2007 – 2006) zajęła 2 miejsce. W najstarszej kategorii na 3 miejscu uplasował się Aleksander Polaczek a tuż za podium na czwartym miejscu Natalia Sarat. Warto nadmienić, iż pięciu najlepszych zawodników oprócz medali otrzymało bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe w tym za pierwsze miejsce rowery MTB.

Zdjęcia w Galerii.