Ślub ze szkołą

24 października najmłodsi uczniowie naszej szkoły przystąpili do egzaminu upoważniającego ich do złożenia ślubowania. Pierwszoklasiści w obecności dyrekcji, rodziców i nauczycieli wykazali się wiedzą o swojej ojczyźnie, a także udowodnili, że doskonale radzą sobie w drodze do szkoły. Potrafili też rozwiązać trudne krzyżówki i zagadki. Popisy dzieci oceniali rodzice, a nad całością zabawy czuwała komisja w składzie: dyrektor szkoły p. Elżbieta Niemczyk, wicedyrektor p. Monika Stachowska oraz wicedyrektor p. Arkadiusz Piasecki. W tym roku do ślubowania przystąpiły dzieci oraz ich rodzice. Uczniowie ślubowali UCZYĆ SIĘ PILNIE i BYĆ DOBRYMI POLAKAMI, a dorośli zapewnili wszystkich, że będą RODZICAMI na MEDAL! Następnie dyrektor szkoły, pani Elżbieta Niemczyk, dokonała Aktu Pasowania na Ucznia. Ten dzień na długo zapadnie w pamięci najmłodszych, bo wreszcie stali się prawdziwymi uczniami i jak sami twierdzą – wzięli ŚLUB ze SZKOŁĄ. Jak to na ślubach bywa, nie zabrakło również życzeń i prezentów, które ufundowała dyrekcja szkoły oraz Rada Rodziców. Każda klasa otrzymała piłki, skakanki, gry planszowe, gumy do skakania, hula-hoop oraz słodką niespodziankę. Po uroczystości czekał na dzieci słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Pierwszoklasiści i ich wychowawcy bardzo dziękują również starszym kolegom: Tomkowi, Jagodzie, Julii, Oliwii i Kacprowi, którzy poświęcili swój cenny czas i pomogli w organizacji, przebiegu i prowadzeniu uroczystości.

Zdjęcia w Galerii.