,,Zwierzęta są jak ludzie – też czują”

Takim hasłem 25 maja zakończyła się Dekada Ekologiczna. Kolejny raz uczniowie naszej szkoły, ci najmłodsi, z klas I-III, uczestniczyli w poszczególnych etapach tego projektu. Dzieciaki wytrwale pracowały przy tworzeniu opowiadań na temat ,,Moje ukochane zwierzątko”, wykonały mnóstwo prac plastycznych, które stworzyły piękną, kolorową scenografię w holu szkoły. I tak uczniowie klasy I b wykonali prace pt. ,,Kocham i szanuję wszystkie zwierzęta”, a pozostali uczniowie klas młodszych prace pod hasłem ,,Zwierzę – mój przyjaciel’’. Korytarz szkolny przyozdobiły wspaniałe hasła i cytaty o zwierzętach.
Podczas apelu podsumowującego dekadę uczniowie klasy I b, przebrani za zwierzęta, wystąpili w przedstawieniu ,,O pracowitym osiołku i Królu Lwie”. Maluchy doskonale naśladowały swoich ulubieńców i zebrali gromkie brawa.
Za wkład pracy oraz za przepiękne prace literackie i plastyczne uczniowie zostali nagrodzeni. Dyplomy i nagrody wręczyły maluchom dyrektor szkoły p. Elżbieta Niemczyk oraz p. Beata Szozda, wychowawczyni klasy I b, która odpowiadała za przygotowanie i realizację projektu.
Następnego dnia, w trakcie trwania Festiwalu Nauki, odbył się wykład dla uczniów klas I-III prowadzony przez pracownika Uniwersytetu Dziecięcego pt. ,,Ekologiczny dom”. Dodatkowo klasa I b brała udział w warsztatach badawczych pt. ,,Zbuduj most i sprawdź jego wytrzymałość” Uczniowie poznali rodzaje mostów, manipulowali drewnianymi klockami – lokomotywami i wagonikami pociągów. Na zakończenie uczniowie samodzielnie budowali z drewnianych listewek własne mosty.

Zdjęcia w Galerii.