My też jesteśmy „Dumni z Polski”

25 maja, w ramach ogólnopolskiej akcji „Dumni z Polski”, uczniowie klas IV – VII uczestniczyli w zajęciach propagujących wielkie sukcesy i osiągnięcia Polaków (minionych pokoleń i współczesnych). Poznawali wybitnych władców, wodzów, naukowców i odkrywców, sportowców i przedstawicieli kultury a także atrakcje turystyczne naszej pięknej Ojczyzny. Zajęcia poprzedzone były akcją informacyjną i wystawą na szkolnym korytarzu. Uczniowie mogli wykazać się posiadaną wiedzą w czasie prowadzonych przez historyków quizów. Zaangażowani otrzymywali naklejki propagujące akcję, dyplomy, a zwycięzcy w poszczególnych klasach drobne upominki. Atrakcją były także gry planszowe i kolorowe ulotki. Młodzież gimnazjalna dodatkowo angażuje się w akcję sondażową i informacyjną wśród mieszkańców naszego miasta pod hasem: „Jestem Polakiem. Jestem dumny z …”

Zdjęcia w Galerii.

Zwiedzamy naszą małą ojczyznę, czyli ostatnie wycieczki klasy 3 a.

23 kwietnia klasy 3a i 2a wybrały się na wycieczkę do Parku Nauki i Techniki (ExploraPark) w Wałbrzychu. Uczniowie poprzez zabawę oraz zajęcia warsztatowe poszerzali swoją wiedzę matematyczną. Dzieci zapoznały się z zabawkami interaktywnymi, eksponatami oraz pomocami dydaktycznymi. Uczniowie rozwiązywali ciekawe zadania z zakresu edukacji matematycznej pod okiem animatorów. Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu. Dzięki uprzejmości pana Bartosza Szeremety dzieci zwiedziły sale sądowe, biuro podawcze oraz pobliski areszt. W trakcie spotkania nasi uczniowie mogli dowiedzieć się m.in. jak wygląda codzienna praca sędziego.
W maju uczniowie pojechali na kolejną wspólną wycieczkę, tym razem do Kudowy Zdrój. Dzieci wędrowały „Szlakiem Ginących Zawodów”, poznając zawody występujące już bardzo rzadko. Na miejscu na uczniów czekało wiele atrakcji m.in. spotkanie z kowalem, zwiedzanie chaty robotek ręcznych, zwierzyniec, wiatrak. Dzieci oglądały pokaz lepienia garnków oraz poznały technikę wypiekania chleba według dawnych przepisów. Na koniec wycieczki w „Domu Chleba ” uczniowie skosztowali staropolskiej pajdy ze smalcem.
30 maja odbyła się już ostatnia wycieczka klasy 3a. Uczniowie udali się do Dzierżoniowa, aby zwiedzić wieżę ratuszową oraz mennicę. Dzieci mogły podziwiać piękną panoramę Dzierżoniowa i okolic oraz zobaczyć jak działa mechanizm starego, zabytkowego zegara. Na pamiątkę wizyty w mennicy uczniowie wybijali własne monety. Na koniec na wszystkich uczestników wycieczki czekała słodka niespodzianka – pyszne lody w najstarszej dzierżoniowskiej lodziarni.

Zdjęcia w Galerii.

Regionalny konkurs matematyczny klas trzecich w naszej szkole.

22 maja 2018 roku jak co roku w naszej szkole, przy ul. Ludowej odbył się REGIONALNY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS TRZECICH pod hasłem „Łamigłówki mądrej główki” przygotowany i przeprowadzony przez p. A .Janecką i R. Łuczyńską. W konkursie wzięło udział 24 uczniów z sześciu szkół podstawowych. W tym roku trzecioklasiści rywalizowali w zespołach dwuosobowych. Zadania, z którymi się zmagali, wymagały nie tylko logicznego myślenia, umiejętności pracy z tekstem matematycznym, wiedzy matematycznej, sprawnego liczenia, ale także dobrej współpracy w grupie. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się wszechstronną wiedzą, o czym świadczyły nieduże różnice w zdobytych punktach.

Laureatami tegorocznego konkursu zostali: