Regionalny konkurs matematyczny klas trzecich w naszej szkole.

22 maja 2018 roku jak co roku w naszej szkole, przy ul. Ludowej odbył się REGIONALNY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS TRZECICH pod hasłem „Łamigłówki mądrej główki” przygotowany i przeprowadzony przez p. A .Janecką i R. Łuczyńską. W konkursie wzięło udział 24 uczniów z sześciu szkół podstawowych. W tym roku trzecioklasiści rywalizowali w zespołach dwuosobowych. Zadania, z którymi się zmagali, wymagały nie tylko logicznego myślenia, umiejętności pracy z tekstem matematycznym, wiedzy matematycznej, sprawnego liczenia, ale także dobrej współpracy w grupie. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się wszechstronną wiedzą, o czym świadczyły nieduże różnice w zdobytych punktach.

Laureatami tegorocznego konkursu zostali:

I miejsce – Alicja Winiarska i Małgorzata Gruna (Szkoły Podstawowej nr 9 Dzierżoniów),

II miejsce zdobyły uczennice naszej szkoły: Natalia Madej (kl.III d) i Weronika Sitek (kl. III d)

III miejsce – Adrian Lisiecki i Dominika Kościsty (SP10 z Oddziałami Sportowymi i Oddziałami Gimnazjum). Warto też wspomnieć, że drugi zespół z naszej szkoły w składzie: Pola Chałupka (kl.III b) i Mateusz Zep (kl.III d) uplasował się na IV miejscu.

Co roku w konkursie matematycznym wybierany jest również MISTRZ SZYBKIEGO LICZENIA. W tym roku zaszczyt ten przypadł ex aequo naszym uczennicom Natalii Madej i Weronice Sitek. Serdecznie im gratulujemy!

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Zdjęcia w Galerii.