Zwiedzamy naszą małą ojczyznę, czyli ostatnie wycieczki klasy 3 a.

23 kwietnia klasy 3a i 2a wybrały się na wycieczkę do Parku Nauki i Techniki (ExploraPark) w Wałbrzychu. Uczniowie poprzez zabawę oraz zajęcia warsztatowe poszerzali swoją wiedzę matematyczną. Dzieci zapoznały się z zabawkami interaktywnymi, eksponatami oraz pomocami dydaktycznymi. Uczniowie rozwiązywali ciekawe zadania z zakresu edukacji matematycznej pod okiem animatorów. Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu. Dzięki uprzejmości pana Bartosza Szeremety dzieci zwiedziły sale sądowe, biuro podawcze oraz pobliski areszt. W trakcie spotkania nasi uczniowie mogli dowiedzieć się m.in. jak wygląda codzienna praca sędziego.
W maju uczniowie pojechali na kolejną wspólną wycieczkę, tym razem do Kudowy Zdrój. Dzieci wędrowały „Szlakiem Ginących Zawodów”, poznając zawody występujące już bardzo rzadko. Na miejscu na uczniów czekało wiele atrakcji m.in. spotkanie z kowalem, zwiedzanie chaty robotek ręcznych, zwierzyniec, wiatrak. Dzieci oglądały pokaz lepienia garnków oraz poznały technikę wypiekania chleba według dawnych przepisów. Na koniec wycieczki w „Domu Chleba ” uczniowie skosztowali staropolskiej pajdy ze smalcem.
30 maja odbyła się już ostatnia wycieczka klasy 3a. Uczniowie udali się do Dzierżoniowa, aby zwiedzić wieżę ratuszową oraz mennicę. Dzieci mogły podziwiać piękną panoramę Dzierżoniowa i okolic oraz zobaczyć jak działa mechanizm starego, zabytkowego zegara. Na pamiątkę wizyty w mennicy uczniowie wybijali własne monety. Na koniec na wszystkich uczestników wycieczki czekała słodka niespodzianka – pyszne lody w najstarszej dzierżoniowskiej lodziarni.

Zdjęcia w Galerii.