My też jesteśmy „Dumni z Polski”

25 maja, w ramach ogólnopolskiej akcji „Dumni z Polski”, uczniowie klas IV – VII uczestniczyli w zajęciach propagujących wielkie sukcesy i osiągnięcia Polaków (minionych pokoleń i współczesnych). Poznawali wybitnych władców, wodzów, naukowców i odkrywców, sportowców i przedstawicieli kultury a także atrakcje turystyczne naszej pięknej Ojczyzny. Zajęcia poprzedzone były akcją informacyjną i wystawą na szkolnym korytarzu. Uczniowie mogli wykazać się posiadaną wiedzą w czasie prowadzonych przez historyków quizów. Zaangażowani otrzymywali naklejki propagujące akcję, dyplomy, a zwycięzcy w poszczególnych klasach drobne upominki. Atrakcją były także gry planszowe i kolorowe ulotki. Młodzież gimnazjalna dodatkowo angażuje się w akcję sondażową i informacyjną wśród mieszkańców naszego miasta pod hasem: „Jestem Polakiem. Jestem dumny z …”

Zdjęcia w Galerii.