„Za obrazem za wierszem skryta tajemnica strzeże głębi” – spotkanie z poezją

Pani Věra Kopecká  –  czeska poetka i przyjaciółka Bielawy – ponownie odwiedziła naszą szkołę. W tym roku spotkała się z uczniami klas siódmych.  Uczniowie po raz pierwszy wzięli udział w spotkaniu autorskim i trochę zżerała ich trema. Otwartość pani  Věry skutecznie przełamała niepokój uczestników spotkania. Artystka czytała swoje wiersze. Znalazły się wśród nich utwory adresowane do młodego odbiorcy jak i te, których tematem przewodnim była nasza okolica. Pytania, które zadawali uczniowie poetce, były niezmiernie różnorodne. Widać było, że ich zainteresowanie wzbudził zarówno proces powstawania wierszy jak i sprawy językowe. Mamy nadzieję, że pani  Věra o nas nie zapomni i spotkamy się wkrótce. Serdeczne podziękowania należą się pani Ewie Glurze za umożliwienie spotkania z tak ciepłym i mądrym człowiekiem, jakim jest pani Věra Kopecká.

Zdjęcia w Galerii.