Szkolny Konkurs Recytatorski


28 marca 2017 r. w naszej szkole, jak co roku, odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. W tym roku temat konkursu to „Ojczyzna w poezji”. W konkursie udział wzięło 24 recytatorów z klas I-III. Uczniowie zaprezentowali ciekawe wiersze, za co nagrodzeni byli gromkimi brawami. Jury w składzie p. Renata Tarczyńska i p. Ewa Wojciechowska  oceniało następujące kategorie: dykcję, dobór utworu, jego interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny. Po wysłuchaniu recytacji wszystkich uczniów biorących udział w konkursie, jury wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych:
Klasy pierwsze:
I miejsce – Anastazja Modrzer – kl. I a
II miejsce – Jakub Szyburski – kl. I b
Klasy drugie
I miejsce – Natalia Madej – kl. II d
II miejsce – Błażej Rutkowski – kl. II a
III miejsce – Kinga Modrzewska – II b
Klasy trzecie
I miejsce – Filip Bajron – kl. III a
II miejsce – Paulina Rakoczy – kl. III c
III miejsce – Karolina Piechowicz – kl. III c
Uczniowie, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca, zakwalifikowani zostali do Miejskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 6 kwietnia 2017 r. w Ekologicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Bielawie.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy.
Podziękowania za solidną pracę otrzymało również jury.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorzy konkursu- Barbara Saska, Alina Gładysz