WYGRALIŚMY!!!

W naszej szkole każde dziecko zna i rozumie swoje prawa. Omawiamy je na lekcjach wychowawczych, a co roku we wrześniu  są przeprowadzane projekty edukacyjne, poprzez które przypominamy sobie nasze prawa i obowiązki.  Dlatego klasy IV a i V c bez wahania postanowiły wziąć udział w konkursie  pod hasłem „Narysuj swoje prawa ”dotyczącym właśnie tej tematyki. Przecież to takie proste! Dowiedzieliśmy się, że wystarczy namalować plakat i przedstawić w sposób graficzny wybrane artykuły z Konwencji o Prawach Dziecka. Warto było podjąć wyzwanie i poświęcić parę wieczorów, bo…WYGRALIŚMY!!! Teraz już wiemy, że konkurencja była ogromna. W konkursie wzięło udział ponad 2300 prac nadesłanych z całej Polski. Dla wygranych szkół organizator konkursu ufundował tygodniowy pobyt dla całej klasy w samym centrum Zakopanego w hotelu PRL dofinansowany w 50% przez Fundację Polskie Hotele Dzieciom. Nasze prace zostaną zaprezentowane na portalach społecznościowych i przeznaczone na aukcję wspierającą zbiórkę pieniędzy na Europejskie Centrum Hipoterapii dla Dzieci z Autyzmem.