Z wizytą w Szkole Leśnej

W środę, 21.06., uczniowie klasy 2b wybrali się do Szkoły Leśnej w ramach projektu „Edukacja do starości – nawzajem sobie potrzebni”. W drzwiach Szkoły przywitał nas pan Józef Gajda, który od razu sprawdził naszą wiedzę przyrodniczą poprzez zagadki. 🙂 Następnie dzięki specjalnym przyrządom mogliśmy złapać owady i ich posłuchać. Po obejrzeniu filmu i usystematyzowaniu nowych wiadomości przeszliśmy do zaprzyjaźnionej pasieki pana Czesława Piaseckiego.🙂 Tam w specjalnych strojach mogliśmy zobaczyć z bliska pracę pszczół, odróżnić robotnice, królową i trutnia, przyjrzeć się plastrom, w których produkowany jest miód, a na koniec zobaczyć wyroby pasieki – a to nie tylko miody.🙂 Dziękujemy za taką możliwość.🙂 Bardzo nam się podobało i na pewno sporo wiadomości w nas zostanie.😃