Czwartaki z wizytą w muzeum i banku

W czwartek, 15 czerwca 2023 roku, klasa 4b odbyła wycieczkę do Dzierżoniowa do Muzeum Miejskiego oraz Banku Spółdzielczego.
Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach pt. „Jak wyglądały dawne wnętrza mieszkańców Ziemi Dzierżoniowskiej? Życie miejskie i wiejskie 100 lat temu”. Lekcja muzealna z zakresu wiedzy o historii i kultury regionu wprowadziła dzieci w zagadnienie dawnej tradycji mieszkania. Zajęcia prowadzone były w oparciu o pokaz slajdów oraz ekspozycję muzealną: salonik mieszczański i izbę wiejską. Uczniowie poznali miejskie i wiejskie wnętrza z przełomu XIX i XX wieku oraz różnice pomiędzy nimi.
Kolejno w ramach doradztwa zawodowego uczestniczyli w ciekawej prelekcji na temat pracy placówki i wartości pieniędzy. Wychowankowie mieli również okazję zwiedzić bank oraz poznać Prezesa BS. Wycieczka zakończyła się spacerem po mieście oraz zjedzeniem pysznych lodów. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu.🙂