Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

10 listopada 2022 roku odbył się w naszej szkole apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. 🇵🇱
Uczniowie odśpiewali hymn państwowy. Uczniowie klas siódmych i ósmych przygotowali prezentację sylwetek „Ojców niepodległej Polski” w formie plakatu i słownego opisu danej postaci historycznej. Przedstawili również wiele ciekawych informacji dotyczących wydarzeń historycznych związanych z odzyskaniem przez naszą ojczyznę niepodległości. Plakaty zostały umieszczone na szkolnej gazetce.

Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości odbył się również w szkole przy ul. Ludowej. Piękne występy przygotowali uczniowie z klas I-III. 🇵🇱

Święto Niepodległości w kl. 3b

Dzisiaj w klasie 3b obchodziliśmy Święto Niepodległości. Dzieci pięknie przeczytały wiersz Marcina Przewoźniaka pt. „Święto Niepodległości”, a następnie zrobiliśmy wspólne zdjęcie. Uczniowie mieli przypięte znaczki orła i trzymali flagę.🇵🇱 Na lekcjach uczyliśmy się o trudnej historii naszego kraju i wysłuchaliśmy pieśni pt. „My, pierwsza brygada”.

Ogród w doniczkach

Uczniowie klasy 3b także brali udział w projekcie o czystym powietrzu. Zbierali informacje na temat roślin, które oczyszczają powietrze w pomieszczeniach, następnie uczyli się, jak je przesadzać i pielęgnować. W ten sposób powstał w naszej klasie „Ogród w doniczkach”. Teraz jest pięknie, kolorowo i możemy zdrowo oddychać. Dziękujemy rodzicom za udział w tym projekcie.

Spotkali się z behawiorystką

W ubiegłym tygodniu mieliśmy przyjemność gościć panią Agnieszkę, behawiorystkę ze Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich. Pani wręczyła uczniom z klasy 3b piękne i wartościowe prezenty za udział w akcji „Widzę, czuję, reaguję”. Dzieci napisały listy o swoich zwierzętach, o zwierzętach, którymi się zajmują bądź którymi się interesują. Na szczególną uwagę zasługuje list Nadii Kamińskiej, która podczas pobytu w górach zwróciła uwagę człowiekowi, który popędzał batem swojego konia, który już nie miał siły ciągnąć wozu z ludźmi. Na uwagę i wyjaśnienia dziewczynki zareagowało kilkoro turystów, którzy dalszą drogę postanowili przebyć pieszo. Uważamy, że Nadia zachowała się bardzo odważnie i odpowiedzialnie. Myślimy, że dorośli powinni brać z Nadii przykład. Laureatami zostali: Filip Rudkiewicz, Mikołaj Paluch, Wiktor Strużyński, Kacper Adamczyk i Nadia Kamińska.