Mikołajkowy wyjazd do Wrocławia

Środa, 11 grudnia br., była dniem pełnym wrażeń dla uczniów naszej szkoły, którzy pojechali na wycieczkę do Wrocławia.
Program wycieczki zawierał zwiedzanie Rynku i odbywającego się na nim Jarmarku Bożonarodzeniowego (niektórzy uczniowie spędzili ten czas na tropieniu wrocławskich krasnali ukrywających się w okolicach ratusza), seans filmowy pt. ,,Ratujmy Florę”, zakupy świąteczne w Galerii Wroclavia i – zdecydowanie najbardziej wyczekiwaną i największą atrakcję wyjazdu – wizytę w Parku Trampolin JumpWorld. Niemal dwie godziny zabawy, poprzedzone profesjonalną rozgrzewką, minęły w mgnieniu oka. Uczestnicy mogli poszaleć w strefie akrobatycznej oraz na boiskach do siatkówki i koszykówki, zanurkować w basenie z gąbkami, stoczyć walkę gladiatorów czy zawstydzić samego Tarzana, huśtając się na JumpLinie 😉
Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Wróciliśmy do domów zmęczeni, ale szczęśliwi.                                           Oprac. I.Wojtan-Zgłobica

Zdjęcia w Galerii

Biologiczne sukcesy

Mamy przyjemność ogłosić, że nasi uczniowie odnieśli duże sukcesy w konkursach przyrodniczo- biologicznych.
28 listopada trzech uczniów klas szóstych: Szymon Weigelt, Bartek Walaszczyk oraz Kacper Nowak wzięli udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy Przyrodniczej organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Dzierżoniowie. Konkurs obejmował wiedzę z przyrody, biologii i geografii. Chłopcy wspaniale walczyli i… ostatecznie Kacper Nowak zdobył II miejsce! Serdecznie gratulujemy ogromnej wiedzy zarówno Kacprowi, jak i Szymonowi, i Bartkowi!

28 listopada odbył się w naszej szkole etap szkolny Olimpiady wiedzy o Zdrowiu. Eliminacje wyłoniły trzech zwycięzców tego etapu: Petera Hustona, Weronikę Furcoń oraz Oskara Zatrapę. Uczniowie wyłonieni w etapie szkolnym pojechali 10 grudnia na etap powiatowy tego konkursu. Zajęli tam III miejsce! Wielkie gratulacje, bo to niemałe osiągnięcie. Nasi uczniowie okazali się ekspertami w zakresie nauki o człowieku, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz z historii Polskiego Czerwonego Krzyża.
Trzeba przyznać, że nasi zdolni uczniowie sprawili sobie, swoim rodzicom, a także społeczności szkolnej niezły prezent na Święta!
GRATULUJEMY!!!
E. Zych

PIERNIKI BOŻONARODZENIOWE

Nic tak słodko nie przywodzi na myśl Bożego Narodzenia, jak wspólne pieczenie i dekoracja pierniczków…

4 i 5 grudnia 2019 roku chętni uczniowie z klas II–V oddziału naszej szkoły z ulicy Ludowej uczestniczyli w warsztatach wypieku pierników. Stały się one okazją do wspólnej, radosnej zabawy i twórczego działania. O produkty potrzebne do piernikowego szaleństwa zadbali rodzice uczniów. Dzieci poznały stosowany od wieków przepis na piernikowe ciasto, zobaczyły jakie przyprawy i składniki wchodzą w jego skład. Małe rączki mieszały, ugniatały, wałkowały, ozdabiały, a paluszki doprawiały i wykrawały najprzeróżniejsze kształty gwiazdek, choinek, bałwanków, serduszek itp. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w szkolnej kuchni. Po szkole unosił się wspaniały zapach korzenno-miodowych pierniczków, który wprawiał wszystkich w świąteczny nastrój. Wypieczone smakołyki w kolejny dzień dzieci dekorowały kolorowymi ozdobami, lukrami i posypkami cukrowymi, tworząc tym samym małe świąteczne dzieła sztuki! Część tak przygotowanych pierniczków została zabrana przez naszych szkolnych „łasuchów” do smakowania w domu. Pozostałe, zapakowane w celofanowe torebeczki z etykietą oraz przewiązane kolorową wstążką, będą dostępne na kiermaszu bożonarodzeniowym.
Organizatorzy:
Anna Chęcińska–Witczak, opiekun Małego Samorządu Uczniowskiego