PIERNIKI BOŻONARODZENIOWE

Nic tak słodko nie przywodzi na myśl Bożego Narodzenia, jak wspólne pieczenie i dekoracja pierniczków…

4 i 5 grudnia 2019 roku chętni uczniowie z klas II–V oddziału naszej szkoły z ulicy Ludowej uczestniczyli w warsztatach wypieku pierników. Stały się one okazją do wspólnej, radosnej zabawy i twórczego działania. O produkty potrzebne do piernikowego szaleństwa zadbali rodzice uczniów. Dzieci poznały stosowany od wieków przepis na piernikowe ciasto, zobaczyły jakie przyprawy i składniki wchodzą w jego skład. Małe rączki mieszały, ugniatały, wałkowały, ozdabiały, a paluszki doprawiały i wykrawały najprzeróżniejsze kształty gwiazdek, choinek, bałwanków, serduszek itp. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w szkolnej kuchni. Po szkole unosił się wspaniały zapach korzenno-miodowych pierniczków, który wprawiał wszystkich w świąteczny nastrój. Wypieczone smakołyki w kolejny dzień dzieci dekorowały kolorowymi ozdobami, lukrami i posypkami cukrowymi, tworząc tym samym małe świąteczne dzieła sztuki! Część tak przygotowanych pierniczków została zabrana przez naszych szkolnych „łasuchów” do smakowania w domu. Pozostałe, zapakowane w celofanowe torebeczki z etykietą oraz przewiązane kolorową wstążką, będą dostępne na kiermaszu bożonarodzeniowym.
Organizatorzy:
Anna Chęcińska–Witczak, opiekun Małego Samorządu Uczniowskiego
Ewa Obacz, pedagog szkolny

Zdjęcia w Galerii