Z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bielawie

11 października 2018 r. uczniowie klasy 2 c z „małej” czwórki odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną. Tematem spotkania było rozbudzanie u dzieci zainteresowań czytelniczych, wprowadzenie ich w świat literatury, zapoznanie z biblioteką oraz pracą bibliotekarza. Drugoklasiści zwiedzili placówkę, obejrzeli zgromadzony księgozbiór, dowiedzieli się, co zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyli, jak wygląda karta czytelnika oraz poznali zasady wypożyczania książek. Dowiedzieli się także, jak należy dbać o książki. Nie zabrakło głośnego czytania. Pani Jola – bibliotekarka  – przeczytała swoim gościom fragmenty kilku najciekawszych książek. Uczniowie wysłuchali ich ze skupieniem i zaciekawieniem. Zaprezentowała również inne kolorowe i bogato ilustrowane obrazkami książki. Żegnając się, uczniowie wręczyli pani bibliotekarce własnoręcznie wykonaną laurkę oraz zapewnili, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, aby zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki.

Wych. kl. B. Saska

Zdjęcia w Galerii.