Jasełka 2017

Dzisiaj, 21 grudnia w naszej szkole było wyjątkowo uroczyście…
Jasełka szkolne w wykonaniu naszych uczniów wprowadziły nas w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Nie martwiliśmy się: co by też było, gdyby Bóg naszą miłość zamienił w lodowaty lód, bo klasa IV a zaśpiewała piosenkę P. Rubika z taką energią, że roztopiła wiele zmarzniętych serc.
Oprawa muzyczna przedstawienia, przygotowana przez panią D. Boczulę, nie tylko wzruszała widzów, ale wielokrotnie budziła owacje. Zachwycaliśmy się także piękną scenografią, nad którą pracowały panie: G. Kubiak i K. Wałowska.
O to, by zgodnie z tradycją, dzisiejsze jasełka bawiły widzów, ale też sprawiły, że możemy zastanowić się nad cudem narodzin Chrystusa, zadbały reżyserki – panie A. Żmuda i M. Grzesik.
Nie zabrakło też wspaniałych gości – księdza Cezarego Ciupaka oraz pań z Koła Bielawskich Seniorów, którzy gromkimi brawami nagradzali szkolną trupę teatralną.
W imieniu organizatorów chcielibyśmy podziękować naszej cudownej publiczności, wspaniałym małym aktorom i przekazać trochę magii dzisiejszego dnia wszystkim dzieciom, rodzicom, pracownikom szkoły i tym, którzy wspierają nas w pracy opiekuńczo– wychowawczej. A czynimy to słowami ks. J. Twardowskiego:

Oby się wszystkie trudne sprawy
porozkręcały jak supełki
własne ambicje i urazy
zaczęły śmieszyć jak kukiełki.
Oby w nas paskudne jędze
pozamieniały się w owieczki
a w oczach mądre łzy stanęły
jak na choince barwnej świeczki.

Nauczyciele i uczniowie.

Zdjęcie w zakładce Galeria.