Nasze prawa! Bardzo, bardzo ważna dla nas sprawa!

28 listopada rozstrzygnęliśmy naszą szkolną zagadkę. Krótkie przypomnienie – 20 listopada w DZIEŃ PRAW DZIECKA – pojawiła się w naszej szkole tajemnicza wystawa, na której znalazły się zdjęcia małych dzieci. To byliśmy my, nauczyciele. Dzieci przez cały tydzień zastanawiały się, kto kim jest, bo zdjęcia nie były podpisane. Dlatego też zorganizowaliśmy dla nich spotkanie, by poznały prawdę i dowiedziały się, które zdjęcie prezentuje ich nauczyciela i by przypomnieć dzieciom ich prawa.
W ramach programu Cała szkoła czyta dzieciom i podróży w przeszłość pani Małgorzata Witek przeczytała książkę z dzieciństwa pt: Pampilio Ireny Tuwim, którą dostała od swojej mamy, gdy szła do pierwszej klasy. W książce była nawet dedykacja od mamy dla córeczki, Gosi.

Misie tu, misie tam, od tych misiów już się w głowach kręci nam :)

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji wszystkie dzieci z klas 1-3 przyniosły do szkoły 27 listopada (poniedziałek) swoich ulubieńców, by pochwalić się nie nimi na forum klasy.
Misie były kolorowe: ciemne, jasne i różowe. Każda klasa otrzymała dyplom wyróżniający ją śmiesznym tytułem. Klasa 1a otrzymała tytuł Misioluby a klasa 1b Misioprzytulacze. Klasa 2a również otrzymała tytuł Misioprzytulaczy. Klasy trzecie otrzymały tytuły:
3 a Misiorzucacze, 3b Misiocałuśnicy i 3c Misiocałowacze.
Zabawa misiami trwała do końca lekcji i na świetlicy, gdzie dzieci rysowały i malowały swoich pluszowych ulubieńców. Już nie możemy się doczekać kolejnego pluszowego święta.
Pozdrawiamy Mały Samorząd.

E. Seroczyńska