Rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”.

14 listopada w naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji Dnia Niepodległości połączone z otwarciem Centrum Multimedialnego i Biblioteki. Z tej okazji przygotowaliśmy: uroczysty apel, konkurs plastyczny Symbole Niepodległej Polski – Z Orłem Białym przez wieki (wspaniałe prace uczniów można oglądać na wystawie) i Wielki Konkurs Multimedialny Życzenia urodzinowe dla Niepodległej, przypominający o tym, za co powinniśmy kochać Ojczyznę (prezentacje zostały przedstawione podczas uroczystości). Dzieci zaprezentowały niezwykle wzruszający, przygotowany w patriotycznym tonie, program artystyczny. Nagrody wyróżnionym uczniom wręczyła p. dyrektor Elżbieta Niemczyk, a podziękowania wyraził zastępca burmistrza miasta p. Witold Runowicz.


W drugiej części wydarzenia nastąpiło uroczyste otwarcie Centrum Multimedialnego i Biblioteki. Pani E. Wojciechowska i p. Dominika Adamiak pięknie, w biało-czerwonych barwach, przygotowały wystrój wnętrza i wyeksponowały ciekawe książki o tematyce historycznej. Poświęcenia pomieszczenia dokonał ks. Krzysztof Pełech. Wśród zaproszonych gości obecni byli: dyrektor MZPO p. E. Kowalik, projektantka pomieszczenia biblioteki p. J. Kos-Majewska, dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dzierżoniowie p. Jadwiga Horanin, przewodniczący Rady Rodziców szkoły p. G. Niski a także przedstawiciele zaproszonych szkół i instytucji. Przygotowaniem imprezy zajęli się: p.Barbara Boczula, p. Henryka Sepełowska i p. Daniel Fydrych. Tańce i piosenki opracowała p.Dominika Boczula, przy współpracy z p. M. Witek, p. H. Kowalską i p. M. Jeżewską. Piękną oprawę plastyczną zapewniła p.Grażyna Kubiak.
Organizatorzy imprezy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy pomogli nam w jej przygotowaniu! Dzięki temu mogliśmy przeżyć wspólnie niezapomniane chwile!

Więcej zdjęć w Galerii.