DZIEŃ POSTACI Z BAJEK PO ANGIELSKU

7 listopada Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum w Bielawie obchodziła  Dzień Postaci z Bajek. Każdy uczeń szkoły ma swoją ulubioną bajkową postać. Jest nią Kaczor Donald, Myszka Miki, Król Lew albo któraś postać z wioski Smerfów. A może tą ukochaną bajkową albo baśniową postacią jest zupełnie ktoś inny? W świecie bajek i baśni jest wielu wspaniałych bohaterów i nie sposób wymienić ich wszystkich. Do Szkoły Podstawowej nr 4 w tym roku zawitał Kubuś Puchatek, a szkoła zamieniła się w Stumilowy las.

Po szkole chodziły Kubusie, Tygryski, Prosiaczki i Króliki. Wszyscy bawili się fantastycznie. Dzieci z klas 1-3 wzięły udział w specjalnie przygotowanej lekcji języka angielskiego, podczas której poznawały bohaterów „Kubusia Puchatka”. Pani dyrektor Elżbieta Niemczyk jako wzorowa „mama” przeczytała „swoim dzieciom” fragment bajki, który później mogły obejrzeć w wersji angielskiej. Atrakcją był również zorganizowany konkurs plastyczny. Uczniowie klas 1-3 malowali dowolną  postać z „Kubusia Puchatka”, za co każdy uczestnik dostał „małe co nieco”. Nauczyciele języka angielskiego przygotowali zadania dla uczniów klas 4-7. Wyszukiwali oni ciekawe cytaty z „Kubusia Puchatka” w języku angielskim, do których wykonywali ilustrację.  Wszystkie  prace zostały nagrodzone ocenami z języka angielskiego. To był bardzo udany dzień! Ciekawe kto odwiedzi SP 4 za rok. Zapraszamy!

Zdjęcia w Galerii.