DZIEŃ JĘZYKA NIEMIECKIEGO

W piątek 27 października 2017 r. odbył się w naszej szkole Dzień Języka Niemieckiego. Brali w nim udział wszyscy uczniowie klas siódmych. W tym dniu każdy siódmoklasista miał zadanie ubrać się w barwy narodowe wcześniej wylosowanego kraju niemieckojęzycznego oraz wykonać jego flagę. Konkurs wiedzy o Niemczech, Austrii, Szwajcarii i księstwie Lichtenstein oraz sprawdzający znajomość zwrotów i słownictwa oceniało szacowne jury w składzie: pani Ewa Wojciechowska, pani Dorota Adamczyk z panią dyrektor Elżbietą Niemczyk na czele.
Dwuosobowe drużyny z każdej klasy musiały odpowiadać na pytania, w razie kłopotów z odpowiedzią uczniowie mogli liczyć na pomoc publiczności w pytaniach bonusowych. Oprócz wiedzy jury oceniało również pracę i zaangażowanie całej klasy.
Na imprezie obecni byli zaproszeni goście tacy jak pani Angela Merkel (Tomasz Ratyna z kl. 7b) oraz duchy W. A. Mozarta (Nikola Markowska z kl. 7b), A. Einsteina (Michał Słociński z kl. 7a) oraz W. Tella (Kuba Potyrała z kl. 7c ), z którymi można było zamienić kilka słów.
Przed konkursem wiedzy obejrzeliśmy wspaniałe prezentacje multimedialne o krajach D-A-CH przygotowane m.in. przez Maję Wiśniewską z kl. 7a, Olgę Chałupkę z kl.  7b i Oliwiera Johanna z kl. 7c oraz wysłuchaliśmy wierszy i rymowanek zachęcających do zwiedzenia Niemiec, Austrii i Szwajcarii.
Pierwsze miejsce wywalczyła ostatecznie klasa 7c, której serdecznie gratulujemy. Jednak pamiętajcie siódmoklasiści: wszyscy jesteście wygrani, ponieważ poprzez świetną zabawę i aktywny udział w tej nietypowej lekcji języka niemieckiego, którą zorganizowała dla Was pani Aneta Męcik, zdobyliście kolejną porcję bezcennej wiedzy. Brawo!

Więcej zdjęć w Galerii.