CZY ZNASZ WIERSZE BRZECHWY?

6 czerwca 2017 r. Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie już po raz kolejny przeprowadziła REGIONALNY KONKURS WIEDZY O POETACH I PISARZACH dla klas II i III pod hasłem: „Czy znasz wiersze Brzechwy?’’. Konkurs zorganizowały: p. Lucyna Więdłocha i p. Renata Dyszewska. W konkursie wzięło udział 5 drużyn 3-osobowych ze szkół podstawowych z Bielawy, Dzierżoniowa i Ostroszowic. Zadania jak zawsze były różnorodne. Dzieci grupowo rozwiązywały krzyżówkę, wyszukiwały ukryte tytuły baśni w przygotowanym opowiadaniu oraz odgadywały, z której baśni pochodzi wylosowany rekwizyt. Odpowiadały grupowo i indywidualnie na pytania dotyczące znajomości wierszy oraz faktów z życia poety. Ostatnim zadaniem była recytacja fragmentu wiersza przez jednego zawodnika z drużyny. Niektóre z zadań honorowane były dodatkowymi punktami, co motywowało grupę do rywalizacji.

Dzieci wykazały się wspaniałą znajomością wierszy. Walka była wyrównana, ale ostatecznie I miejsce zajęła drużyna z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w składzie: Nadia Sadek, Hanna Błachut i Katarzyna Aftanas. II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżoniowie w składzie: Maja Gezella, Adrianna Ławniczak i Kacper Kossakowski. III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie w składzie: Marcelina Hupa, Justyna Kucharska i Filip Bajron. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Dla dzieci konkurs ten był nie tylko możliwością do wykazania się swoją wiedzą, ale przede wszystkim wspaniałą zabawą. Wszystkich chętnych drugo- i trzecioklasistów zapraszamy za rok do udziału w następnej edycji konkursu.

Zdjęcia w Galerii.

Organizatorzy konkursu:
Lucyna Więdłocha i Renata Dyszewska.